Strona głównaTop 10Pobierowo – atrakcje bałtyckiego uroczyska (Top 11)

Pobierowo – atrakcje bałtyckiego uroczyska (Top 11)

Pobierowo to urokliwa wieś nad Bałtykiem, która jest popularnym celem wakacji. Nie ma tam jednak takich tłumów jak w większych nadmorskich miejscowościach. Dlaczego warto wybrać Pobierowo? Oto atrakcje tej ślicznie położonej miejscowości.

Magiczny Domek

Magiczny domek do góry nogami w Pobierowie
Magiczny domek do góry nogami w Pobierowie. Fot. Aw58, CC BY-SA 4.0

Magiczny domek w Pobierowie to jeden z kilku domów do góry nogami w Polsce. Jest jednym z tych ciekawych miejsc, gdzie chodzimy po suficie i nie spadamy. Wszystkie sprzęty wyglądają jakby coś od góry je przyciągało. Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 15 zł.

Papugarnia

Papugarnia
Papugarnia, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Papugarnia w Pobierowie to nowe miejsce na mapie atrakcji. Działa od 1 maja 2019 r. Można tam spotkać kolorowe papugi, ale do wizyty trzeba się przygotować. Przede wszystkim zatroszczyć się o swoją biżuterię i zdjąć ją, a najlepiej także zrezygnować z ubrań z guzikami, napami i wszystkim, co może zainteresować papugi. Lubią wszystko, co odstaje i błyszczy. Papugarnia znajduje się przy ul. Jana z Kolna i czynna jest codziennie od godz. 10 do 18. Bilety normalne kosztują 18 zł, ulgowe 14 zł, a rodzinne (2+2) można kupić za 58 zł (są także inne typy biletów rodzinnych).

Krzyż Nadziei

Bałycki Krzyż Nadziei
Bałycki Krzyż Nadziei i Park Przyjaciół Pustkowa. Fot. pustkowo.com.pl

Bałtycki Krzyż Nadziei stanął w Pustkowie na pamiątkę słów Jana Pawła II. Powiedział on niegdyś: “…jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie”. Dlatego nad morzem ustawiono replikę krzyża, który stoi na Giewoncie. Ma 19 m wysokości. Obok znajduje się Park Przyjaciół Pustkowa.

Dom Ewy Braun

Drewniany domek Ewy Braun w Pobierowie znajduje się na końcu ul. Grunwaldzkiej. Według niektórych źródeł wybranka Adolfa Hitlera przez pewien czas tam mieszkała, ale nie ma na to żelaznych dowodów. Ewę Braun miał wizytować przebywający wówczas w Międzywodziu Hermann Göring. Dom jest zamknięty i jest własnością prywatną. Można oglądać go z zewnątrz.

Plaża w Pobierowie

Plaża w Pobierowie
Plaża w Pobierowie. Fot. Jan M, CC BY-SA 3.0

Plaża w Pobierowie ma około 400 m długości i jest uznana za jedną z bardziej urokliwych w Polsce. Plaża jest czysta, strzeżona, z szerokim zejściem do wody. Można znaleźć tam także atrakcje dla dzieci, takie jak zjeżdżalnie. Organizowane są imprezy na plaży, także sportowe.

Oko iluzji

Oko Iluzji w Pobierowie
Komnata Amesa. Oko Iluzji w Pobierowie. Fot. okoiluzji.pl

Oko Iluzji przy ul. Grunwaldzkiej to atrakcja głównie dla dzieci. W tzw. komnatach najmłodsi uczą się o złudzeniach optycznych. Jest tam lustrzany labirynt, widoczna na zdjęciu Komnata Amesa, Dom Angielski, gdzie można poczuć się jak Spiderman i chodzić po ścianach oraz malunki 3D, takie jak wielka głowa rekina. Dzieci do metra wzrostu mają darmowy wstęp, bilet ulgowy dla wyższych dzieci kosztuje 10 zł, a dorośli za wejście płacą 15 zł.

Oceanarium

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Oceanarium przy ul. Grunwaldzkiej w Pobierowie to tak naprawdę niewielki zbiór akwariów. Można oglądać takie ryby jak mureny, rekiny, piranie, błazenki, skrzydlice i płaszczki. Są tam także żółwie. Obiekt jest niewielki, ale w przypadku złej pogody można go obejrzeć.

Bałtycki Park Dinozaurów

Bałtycki Park Dinozaurów
Dinozaur. Fot. Bałtycki Park Dinozaurów

13 km od Pobierowa znajduje się Bałtycki Park Dinozaurów. Ta atrakcja szczególnie spodoba się najmłodszym. Stoją tam modele dinozaurów, z którymi można sobie zrobić zdjęcia, a oprócz tego dowiedzieć się czegoś o tych prehistorycznych gadach. Działa tam także plac zabaw i minizoo, można obejrzeć strusie czy daniele. Bilety normalne kosztują 23 zł, ulgowe 21 zł, a rodzinne 79 zł.

Rezerwat przyrody Klif w Łukęcinie

Klif w Łukęcinie
Klif w Łukęcinie. Fot. Yoashca, CC BY-SA 3.0

W sąsiednim do Pobierowa Łukęcinie znajduje się rezerwat przyrody Klif. To rezerwat ekosystemów brzegu morskiego. To wąski teren tuż przy plaży, między Łukęcinem i Pobierowem. Obejmuje wydmy, ale także m.in. charakterystyczny klif, od którego wziął swoją nazwę. Wysokość klifu to prawie 6,5 m.

Rewal

rewal
Plaża w Rewalu. Fot. ppart, Shutterstock

Rewal ma sporo ciekawych atrakcji. Jest tam platforma widokowa z malowniczym widokiem na plażę, idealna dla zakochanych. Dla dzieci świetną rozrywką jest Bajkowa Chata oraz Park Wieloryba, gdzie znajdują się ogromne makiety ryb i ssaków wodnych, w tym wielki płetwal błękitny. Nieopodal zaś znajduje się kościół w Trzęsaczu i Muzeum na klifie.

Czytaj więcej: Rewal atrakcje

Dziwnów

Plaża w Dziwnowie
Plaża w Dziwnowie. Fot. Jar.ciurus, CC BY-SA 3.

W pobliżu znajduje się także Dziwnów. Tam dzieci rozerwą się w Parku Miniatur i Kolejek, gdzie zobaczą jeżdżące ciuchcie. Aleja gwiazd sportu zainteresuje bardziej dorosłych. W Dziwnowie można obejrzeć most zwodzony albo wybrać jedną z wielu tras rowerowych i pojechać na przykład nad Zalew Kamieński.

Czytaj więcej: Dziwnów atrakcje

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE