Strona głównaTop 10Rewal – atrakcje dla małych i dużych (Top 11)

Rewal – atrakcje dla małych i dużych (Top 11)

Co zobaczyć w Rewalu, znanej miejscowości letniskowej nad Bałtykiem? Jest tu co robić, więc podpowiadamy jak zaplanować czas. Oto jakie Rewal atrakcje oferuje w najbliższej okolicy.

Kościół w Trzęsaczu

Kościół w Trzęsaczu
Kościół w Trzęsaczu, a właściwie pozostała po nim ściana. Fot. Pixabay

Ruiny kościoła w Trzęsaczu to jedna z największych atrakcji w okolicy Rewala. Kościół stał kiedyś 2 km od brzegu, ale na skutek erozji klif na którym stoi ulegał stopniowemu wymywaniu. Dziś miejsce to jest zabezpieczone i przyciąga mnóstwo turystów. Trzeba zobaczyć tę niezwykłą atrakcję Polski choć raz w życiu.

Czytaj więcej: Kościół w Trzęsaczu – została ściana

Muzeum na klifie

Multimedialne Muzeum na Klifie znajduje się tuż obok ruin kościoła w Trzęsaczu. Nie jest to zwykłe muzeum pełne eksponatów na wystawie, tylko interaktywna przygoda opowiadająca historię kościoła w Trzęsaczu, ale także przybliżająca znaczenie 15 południka i opowiadająca legendę o Zielenicy. Gdy obejrzycie filmik zachęcający do odwiedzenia muzeum, na pewno będziecie chcieli tam wstąpić. Bilet normalny kosztuje 16,90 zł, a ulgowy 13,90 zł.

Park Wieloryba

Ponad 100 modeli ryb i ssaków morskich robi wrażenie. Jest tu model rekina wielorybiego, największej ryby na świecie i 35-metrowy model płetwala błękitnego, największego ssaka na Ziemi. Podobno ten model jest największy na świecie, ale właściciele Ocean Parku Władysławowo mówią to samo o swoim modelu 🙂 W Parku Wieloryba w Rewalu są modele potworów z głębin, w tym jadowitych ryby, a także ryby pływające w Bałtyku, w tym taka z zielonymi kośćmi. Są tu także żywe zwierzęta: gadające papugi w zatoce piratów. Bilety normalne kosztują 23 zł, a ulgowe 19 zł.

O Ocean Parku we Władysławowie, bardzo podobnej atrakcji, przeczytasz tutaj: Władysławowo – atrakcje letniego kurortu (Top 11)

Plaża w Rewalu

rewal
Rewal latem bywa pełen turystów. Fot. ppart, Shutterstock

Plaża w Rewalu uchodzi za bardzo czystą. Nie brakuje tam turystów, więc polecana jest głównie poza sezonem, ale i latem na szerokiej i piaszczystej plaży można znaleźć swój kąt. Widać stąd klify i wydmy, więc w każdą stronę rozpościerają się malownicze widoki. Plaża jest strzeżona, a ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem.

Park Przyjaciół Pustkowa i Bałtycki Krzyż Nadziei

Bałycki Krzyż Nadziei
Bałycki Krzyż Nadziei i Park Przyjaciół Pustkowa. Fot. pustkowo.com.pl

Pustkowo znajduje się za Trzęsaczem. W tej niewielkiej nadmorskiej miejscowości znajduje się Park Przyjaciół Pustkowa, gdzie pośród zielonych drzew i kolorowych kwiatów dzieci mogą bawić się na placu zabaw. Powód, dla którego warto tam przyjechać, to Bałtycki Krzyż Nadziei. Znajduje się 100 m od morza i jest wierną kopią tego na Giewoncie. Ma 19 m wysokości i został postawiony na pamiątkę słów Jana Pawła II “…jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie…”.

Platforma widokowa

Platforma widokowa to zbudowany w 2009 roku w Rewalu 12-metrowy betonowy taras tuż przy plaży i ul. Kościuszki. Można z niego zrobić najpiękniejsze zdjęcia plaży i zachodów słońca nad Bałtykiem. Atrakcja jest czynna całą dobę. Zakochani wieszają na barierkach kłódki na dowód swojej miłości, więc to dobre miejsce na romantyczny spacer.

Bajkowa Chata

W Bajkowej Chacie można się zarówno przestraszyć wiedźm, jak i oczarować Krainą Lodu. To głównie atrakcja dla dzieci: bajkowa wystawa z postaciami z różnych podań, legend, filmów i bajań. Jest komnata Śpiącej Królewny i zamek hrabiego Draculi. Można także oglądać ciekawe złudzenia optyczne. Atrakcja znajduje się przy ul. Słonecznikowej tuż obok Parku Wieloryba. Bilety normalne kosztują 15 zł, a ulgowe 10 zł.

Latarnia morska w Niechorzu i Park Miniatur Latarni Morskich

Bliza, czyli latarnia dźwigowa w Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Rewal atrakcje ma także w miejscowościach w okolicy. Warto wybrać się do Niechorza. Latarnia morska Niechorze uchodzi za najpiękniejszą w Polsce. Jest pięknie położona na 20-metrowym klifie. Ponadto w Niechorzu można zajrzeć do Parku Miniatur Latarni Morskich i zobaczyć tam miniatury latarni polskiego wybrzeża w 40 minut. Jest tam także bliza w skali 1:1, czyli dawna ciekawa latarnia dźwigowa. Bilet normalny na zwiedzanie latarni kosztuje 8 zł, a ulgowy 5 zł. Wstęp do Parku Miniatur Latarni Morskiej dla osoby dorosłej kosztuje z kolei 26 zł, a ulgowe są sprzedawane w cenach: 20, 22 i 24 zł w zależności od rodzaju ulgi.

Wystawa Miniatur Kolejowych

Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu
Wystawa Miniatur Kolejowych w Rewalu. Fot. rewal.pl

Ta wystawa mieści się w dawnym budynku Dworca Wąskotorówki przy ulicy Dworcowej 21. Można tam zobaczyć modele kolejek jeżdżące po 50 m torów, a także ponad 850 eksponatów modeli kolejowych z całego świata. Dla najmłodszych są drewniane ciuchcie do zabawy i lokomotywy Tomek i przyjaciele, starsi zainteresują się akcesoriami militarnymi. Bilety normalne kosztują 15 zł, a ulgowe 12 zł.

Oceanarium w Rewalu

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

Oceanarium w Rewalu mieści się przy ul. Westerplatte. Są tu zarówno akwaria słonowodne jak i słodkowodne. Zobaczymy w nich rekiny czy płaszczki, ale też ukwiały i kraby. Można się tu schować przed słońcem lub deszczem, gdyż akwaria mieszczą się w ciemnych pomieszczeniach. Kolekcja oceanarium jest dość skromna, ale może być to alternatywa na spędzanie wolnego czasu w pochmurne dni. Bilety w cenie 20 zł.

Liwia Łuża

Widok na Liwią Łużę z latarni morskiej w Niechorzu
Widok na Liwią Łużę z latarni morskiej w Niechorzu. Fot. Pkuczynski, CC BY-SA 3.0

Ta niezwykła nazwa, Liwia Łuża, być może nie obiła Wam się o uszy. Jest to bowiem mało znana atrakcja Rewala. Jest to przybrzeżne jezioro o średniej głębokości niecałego metra. Nie nadaje się do kąpieli ze względu na spływanie do niego w przeszłości ścieków, ale wyznaczono tu rezerwat ornitologiczny. W Liwiej Łuży pływają m.in. leszcze, płocie, liny i szczupaki. Nad jeziorem położone są Niechorze i Pogorzelica, które także warto odwiedzić będąc w Rewalu.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE