Koniec roku to idealny czas do rozmyślań, wspomnień i podsumowań, także tych podróżniczych. Z pewnością macie za sobą mniejsze lub większe wyprawy, które pozwoliły Wam utwierdzić się w przekonaniu, że Polska jest piękna! Przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking największych odkryć tego roku. Miejsc, które zachwycały, skłaniały do refleksji i dłuższego zatrzymania się właśnie tu! Odkryjcie z nami te wyjątkowe polskie atrakcje.

1Jezioro Czorsztyńskie – Velo Czorsztyn

Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Małopolsce jest Jezioro Czorsztyńskie. Znane jest przede wszystkim z pięknych krajobrazów oraz wznoszących się nad jego brzegami dwóch zamków: Zamek Dunajec w Niedzicy i Zamek Czorsztyn. W tym roku miejsce to stało się jeszcze atrakcyjniejsze, a to za sprawą nowoczesnej ścieżki rowerowej prowadzącej wokół jeziora. Choć ścieżka powstała w grudniu 2019 roku, to właśnie teraz zyskała na popularności i jest bardzo chętnie odwiedzana przez rowerzystów. Velo Czorsztyn to przepiękna trasa, z którą poradzą sobie nawet mniej zaawansowani cykliści. Mierzy około 30 kilometrów i większość ścieżki znajduje się blisko brzegu jeziora. Jeśli nie mieliście okazji jeszcze wypróbować tej doskonale przygotowanej trasy, to czas to nadrobić!

Poprzedni
Poprzedni artykułCo robić w ferie zimowe? 10 najciekawszych propozycji!
Następny artykułBałtyk zimą – krajobrazy jak z bajki
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here