Wśród polskich zabytków można spotkać ciekawe opuszczone kościoły. Często związane są z nimi legendy, a gdzieniegdzie nawet podobno straszą duchy. Jednego nie można im odmówić: to interesujące obiekty do fotografowania.

1Opuszczony kościół w Goszczu

Opuszczony kościół w Goszczu. Fot. Shutterstock

W Goszczu w woj. dolnośląskim znajduje się opuszczony zespół pałacowy, ale także ciekawy kościół ewangelicki. Pochodzi on z połowy XVIII w. i szczególnie ciekawie prezentuje się w środku, choć jest uznany za ruinę (dla bezpieczeństwa lepiej na siłę tam nie wchodzić). W środku znajdowały się sarkofagi, które niestety zostały zniszczone – pozostały tam porzucone otwarte trumny.

Czytaj więcej o pałacu: Pałac w Goszczu – rezydencja dwukrotnie strawiona przez ogień

Poprzedni
Poprzedni artykułRewal – atrakcje dla małych i dużych (Top 11)
Następny artykułRekonstrukcja grodu Stara Baśń – przenieś się do średniowiecza
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. W Goszczu trwa sukcesywna odbudowa. Są już okna i nowy dach. (patrz: Świątynia Artystów). Dobry początek na wizytę w Dolinie Baryczy 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here