Strona głównaTop 10Władysławowo – atrakcje letniego kurortu (Top 12)

Władysławowo – atrakcje letniego kurortu (Top 12)

Władysławowo to jedna z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości w Polsce. Parki rozrywki dla dzieci, szeroka, piaszczysta plaża, promenada pełna barów i klubów przyciągają do miasta tłumy turystów. Jakie Władysławowo atrakcje ma właśnie dla Was? Oto nasze propozycje.

Ocean Park Władysławowo

Wieloryb w skali 1:1.  Ocean Park Władysławowo
Wieloryb w skali 1:1. Fot. Ocean Park Władysławowo

Ocean Park Władysławowo to miejsce, gdzie można zobaczyć 50 modeli ryb i ssaków w skali 1:1. Jest tam na przykład modelu największego zwierzęcia na świecie, płetwala błękitnego, mierzący 34 m długości. Podobno jest to największy model tego ssaka na świecie, ale właściciele Parku Wieloryba w Rewalu mówią to samo o swoim modelu 🙂 W Ocean Parku Władysławowo jest wiele innych atrakcji: akwarium z żywymi rekinami i rybami tropikalnymi, wodospad, mała plaża, wioska rybacka, największy plac zabaw w Polsce, salon gier, wielki klocki, a latem wesołe miasteczko. Ocean Park Władysławowo atrakcje ma po prostu niezapomniane. Bilety normalne kosztują 39 zł, a ulgowe 29 zł.

Labirynt w kukurydzy pod Władysławowem

Ta niezwykła atrakcja znajduje się przed Władysławowem, w Swarzewie przy ul. Władysławowskiej. Można się tam nieźle zgubić! By stworzyć labirynt z kukurydzy wysiano 260 tys. nasion na polu wielkości 2,5 hektara. Wszystkie ścieżki mają łącznie 3,5 km długości. Nic dziwnego, że zgubiło się tam podobno 2000 osób. Bilety normalne kosztują 25 zł, a ulgowe 20 zł.

Rozewie

Latarnia Rozewie
Latarnia Rozewie. Fot. Shutterstock

Do 2000 roku myślano, że to najdalej wysunięty na północ punkt w Polsce to przylądek Rozewie. Nowe pomiary pokazały, że to Jastrzębia Góra, ale i tak warto odwiedzić to niezwykłe miejsce, zwłaszcza że jest blisko Władysławowa. Stoi tam urocza latarnia Rozewie, na którą można wejść. Bilety normalne kosztują 8 zł, a ulgowe 5 zł.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie
Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie. Fot. Przemysław Jahr, CC BY-SA 3.0

Aleja Gwiazd Sportu jest także w Dziwnowie, ale bardziej znana jest ta we Władysławowie. Na jednej z promenad miasta znajdują się mosiężne gwiazdy upamiętniające polskich i zagranicznych sportowców. Miejsce powstało w roku 2000 i od tego czasu każdego roku odsłaniane są nowe płaskorzeźby. Wśród znanych sportowców, których gwiazdy znalazły się we Władysławowie, znajdziemy m.in.: Kazimierza Deynę, Roberta Korzeniowskiego, Irenę Szewińską, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Dariusza Michalczewskiego czy Michela Platiniego.

Szeroka piaszczysta plaża

plaża we władysławowie
Plaża we Władysławowie. Fot. Shutterstock

Plaża we Władysławowie przyciąga w sezonie ogromną liczbę turystów. Wszystko za sprawą doskonałej infrastruktury i dużej bazy noclegowej. Choć w wakacyjny, upalny dzień potrafi być tu naprawdę sporo ludzi, to plaża jest na tyle duża, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wieczorami można tu podziwiać piękny zachód słońca, spacerować nabrzeżem lub zjeść coś w nadmorskiej restauracji, bo to także reklamujące Władysławowo atrakcje..

Jastrzębia Góra

Plaża w Jastrzębiej Górze
Plaża w Jastrzębiej Górze. Fot. Shutterstock

Nieco luźniej może być na plaży w Jastrzębiej Górze, która jest niedaleko Władysławowa. To właśnie tam, a nie na Rozewiu, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt Polski, więc przy okazji można wybrać się na jego poszukiwania. Jakie jeszcze są atrakcje Jastrzębiej Góry? Warto zerknąć do naszego tekstu.

Czytaj więcej: Jastrzębia Góra – atrakcje wsi na północnym skraju Polski (Top 9)

Groty Mechowskie

Groty Mechowskie w Mechowie
Groty Mechowskie w Mechowie. Fot. 1bumer, CC BY-SA 4.0

To niezwykła, bo najkrótsza trasa turystyczna w Polsce i położona jest naprawdę blisko Władysławowa, dlatego na pewno zdążycie ją odwiedzić przy okazji zwiedzania miasta. Odkryta w 1818 r. jaskinia w Mechowie ma zaledwie 61 m długości. To powód, dla którego wstęp tam kosztuje tyle co nic, bo 2 zł dla dorosłych i symboliczne 1 zł dla dzieci.

Dom Rybaka

dom rybaka urząd miasta władysławowo
Dom Rybaka. Fot. Shutterstock

Dom Rybaka to niemal symbol Władysławowa. Gdy zbliżamy się do tej nadmorskiej miejscowości widać go już z daleka. Ten socjalistyczny budynek zbudowany w latach 50. XX wieku początkowo miał pełnić rolę hotelu. Dziś znajduje się tu Urząd Miasta. Choć Władysławowo atrakcje ma różnorodne to właśnie Dom Rybaka stał się najbardziej charakterystycznym obiektem miasta. W jego wnętrzach na turystów czeka prywatna wystawa motyli w której zebrano ponad 3000 eksponatów. Z wysokiej na 63 m wieży widokowej można podziwiać Bałtyk i Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski.

Władysławowo atrakcje – Port morski

port morski we władysławowie
Port we Władysławowie. Fot. Robson90, Shutterstock

Port we Władysławowie to jedno z najchętniej wybieranych miejsc spacerowych. Będąc w mieście warto wybrać się aby poczuć ten wyjątkowy nadmorski klimat. Jest to jeden z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Spacer po porcie będzie interesującym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Stąd także można wybrać się w rejs wycieczkowy, który pozwoli nam poczuć wiatr we włosach na otwartym morzu. Władysławowo atrakcje przygotowało także dla wędkarzy i entuzjastów rybołówstwa, bo z portu można wypłynąć na zorganizowany połów ryb z rybakami.

Rowerowe wycieczki

trasy rowerowe we władysławowie
We Władysławowie nie brakuje tras rowerowych. Fot. Fotokon, Shutterstock

Władysławowo to doskonała baza wypadowa dla miłośników jazdy na rowerze. To tutaj przebiega szlak rowerowy R10 znany też jako EuroVelo 10. Jest to międzynarodowy szlak dookoła Morza Bałtyckiego. Polski odcinek mierzy 588 km. Kierując się na zachód możemy dojechać aż do Świnoujścia na południowy-wschód natomiast do Trójmiasta, Fromborka aż do Gronowa.

Możemy obrać także kierunek Hel. Trasa mierzy 35 kilometrów i można ją pokonać w jeden dzień. Większość drogi prowadzi przez malownicze ścieżki rowerowe wzdłuż Zatoki Gdańskiej oraz przez lasy. Po drodze możemy odbić na jedna z licznych plaż i zjeść pyszną rybkę.

Lunapark Sowiński

władysławowo
Wesołe miasteczko we Władysławowie. Fot. Padmak, Shutterstock

Znajdujący się tuż przy Domu Rybaka Lunapark Sowiński to kolejny symbol Władysławowa. Choć nie należy do najnowszych atrakcji w mieście, to jednak jest doskonałą rozrywką dla małych i dużych. Znajdziemy m.in. kolejkę górską, gokarty, quady, młyńskie koło, liczne karuzele oraz wiele innych atrakcji, które zapewnią niezapomniane wspomnienia z urlopu we Władysławowie. Lunapark najciekawiej prezentuje się wieczorem, kiedy światła i muzyka działają na odwiedzających jak magnes. Jak widać Władysławowo atrakcje dla dzieci ma bardzo rozbudowane.

Promenada we Władysławowie

plaża i promenada we władysławowie
Promenada we Władysławowie jest początkiem trasy, która ciągnie się aż na Hel. Fot. Paweł Kaźmierczak, Shutterstock

Promenada we Władysławowie prowadzi wzdłuż plaży i jest doskonałym miejscem spacerowym. Na przeważającej długości przy deptaku znajdują się sklepy z pamiątkami bary i restauracje. Są jednak miejsca, gdzie prowadzi taka kładka wzdłuż plaży jak na zdjęciu. Cały trakt spacerowy łączy port morski z centrum i piękną plażą.

Joanna Węgielewska
Joanna Węgielewska
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE