Władysławowo to jedna z najchętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości. Latem tętni życiem niemal na każdym kroku. Szeroka, piaszczysta plaża, promenady pełne barów i sklepów oraz duża liczba nocnych klubów przyciągają do miasta tłumy turystów. Jeśli planujesz swoje tegoroczne wakacje właśnie tutaj i zastawiasz się jakie Władysławowo atrakcje ma właśnie dla Ciebie, to koniecznie poznaj nasze propozycje.

1. Aleja Gwiazd Sportu

Władysławowo atrakcje – Aleja Gwiazd Sportu. Fot. Mirco Vacca, Shutterstock

Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie to jedyne takie miejsce w Polsce. Na jednej z promenad miasta znajdują się mosiężne gwiazdy upamiętniające polskich i zagranicznych sportowców. Miejsce powstało w roku 2000 i od tego czasu każdego roku odsłaniane są nowe płaskorzeźby. Wśród znanych sportowców, których gwiazdy znalazły się we Władysławowie, znajdziemy m.in. Kazimierza Deynę, Roberta Korzeniowskiego, Irenę Szewińską, Huberta Wagnera, Ryszarda Szurkowskiego, Dariusza Michalczewskiego czy Michela Platiniego.

Podczas corocznej odsłony nowych pomników uroczystościom towarzyszom liczne atrakcje. Pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznych drzewek przez sportowców oraz turnieje piłki nożnej z udziałem znanych osobistości to tylko niektóre przygotowane przez Władysławowo atrakcje.

2. Dom Rybaka

Władysławowo atrakcje – Dom Rybaka. Fot. Shutterstock

Dom Rybaka to niemal symbol Władysławowa. Gdy zbliżamy się do tej nadmorskiej miejscowości widać go już z daleka. Ten socjalistyczny budynek zbudowany w latach 50. XX wieku początkowo miał pełnić rolę hotelu. Dziś znajduje się tu Urząd Miasta.

Choć Władysławowo atrakcje ma różnorodne to właśnie Dom Rybaka stał się najbardziej charakterystycznym obiektem miasta. W jego wnętrzach na turystów czeka prywatna wystawa motyli w której zebrano ponad 3000 eksponatów. Jednak to co robi największe wrażenie na odwiedzających jest widok z wieży widokowej. Z wysokości 63 m n.p.m. podziwiać można nie tylko Bałtyk i Zatokę Gdańską ale także piękny Półwysep Helski.

3. Władysławowo atrakcje – Port morski

Port we Władysławowie. Fot. Robson90, Shutterstock

Port we Władysławowie to jedno z najchętniej wybieranych miejsc spacerowych. Będąc w mieście warto wybrać się aby poczuć ten wyjątkowy nadmorski klimat. Jest to jeden z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Spacer po porcie będzie interesującym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Stąd także można wybrać się w rejs wycieczkowy, który pozwoli nam poczuć wiatr we włosach na otwartym morzu.

Zastanawiając się jakie Władysławowo atrakcje przygotowało dla odwiedzających turystów warto wspomnieć o prawdziwej gratce dla wędkarzy. To właśnie z portu można wypłynąć na zorganizowany połów ryb, który obfituje w dodatkowe atrakcje i będzie wyjątkowym przeżyciem dla osób, które na co dzień nie łowią w morzu.

4. Szeroka piaszczysta plaża

Władysławowo atrakcje – plaża. Fot. Shutterstock

Plaża we Władysławowie przyciąga w sezonie ogromną liczbę turystów. Wszystko za sprawą doskonałej infrastruktury i dużej bazy noclegowej. Choć w wakacyjny, upalny dzień potrafi być tu naprawdę sporo ludzi, to plaża jest na tyle duża, że każdy znajdzie miejsce dla siebie. Wieczorami natomiast można tu podziwiać piękny zachód słońca, który będzie zwieńczeniem wyjątkowego dnia.

Jesienią i zimą jest to natomiast idealne miejsce na spacery. Plaża jest bardzo szeroka, dzięki czemu odwiedzający ją w tym czasie turyści nie będą wchodzić sobie w drogę. Jest to też świetna okazja aby poprawić swój stan zdrowia. Nie ma bowiem nic lepszego dla naszych płuc niż duża dawka jodu, która unosi się nad Bałtykiem właśnie jesienią i wiosną.

5. Rowerowe wycieczki

Władysławowo to doskonała baza wypadowa dla miłośników jazdy na rowerze. To tutaj przebiega szlak rowerowy R10 znany też jako EuroVelo 10. Jest to międzynarodowy szlak dookoła Morza Bałtyckiego. Polski odcinek mierzy 588 km. Kierując się na zachód możemy dojechać aż do Świnoujścia na południowy-wschód natomiast do Trójmiasta, Fromborka aż do Gronowa.

Jeśli mamy ochotę na nieco krótszą wycieczkę niż przejazd trasy R10 to możemy obrać także kierunek Hel. Trasa mierzy 35 kilometrów i można ją pokonać w jeden dzień. Większość drogi prowadzi przez malownicze ścieżki rowerowe wzdłuż Zatoki Gdańskiej oraz przez lasy. Po drodze możemy odbić na jedna z licznych plaż, zjeść pyszną rybkę i podziwiać piękno Półwyspu Helskiego.

6. Lunapark

Władysławowo atrakcje – lunapark. Fot. Pixabay

Znajdujący się tuż przy Domu Rybaka Lunapark Sowiński to kolejny symbol Władysławowa. Choć nie należy do najnowszych atrakcji w mieście, to jednak jest doskonałą rozrywką dla małych i dużych. Znajdziemy m.in. kolejkę górską, gokarty, quady, młyńskie koło, liczne karuzele oraz wiele innych atrakcji, które zapewnią niezapomniane wspomnienia z urlopu we Władysławowie. Lunapark najciekawiej prezentuje się wieczorem, kiedy ogromna ilość świateł i muzyka działa na odwiedzających jak magnes. Jeśli lubicie spędzać czas w parkach rozrywki to koniecznie odwiedźcie ten znajdujący się we Władysławowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here