Rzeka to wyjątkowe miejsce, gdzie odpoczniecie od zgiełku nawet w środku lata. Jest tu spokojnie, czas płynie wolniej, a natura uśmiecha się do nas z każdej strony. Oto wyjątkowe spływy kajakowe i pontonowe, idealne na jednodniowe wyprawy, podczas których naładujecie baterie i docenicie piękno naszej polskiej przyrody.

1Spływ pontonem Przełomem Bardzkim

Przełom Bardzki to jedno z najpiękniejszych miejsc na Dolnym Śląsku. To tutaj Nysa Kłodzka przecina Góry Bardzkie, odsłaniając piękno Sudetów. Zbocza gór tworzą tu dolinę o głębokości 150 metrów, od których nie można oderwać wzroku. Jeśli chcielibyście podziwiać ich piękno koniecznie skorzystajcie z największej atrakcji Nysy Kłodzkiej – spływu pontonem. Na trasie, oprócz bajecznych skalnych zboczy, zobaczycie lasy dotykające wód rzeki, poczujecie zapach kolorowych łąk i będziecie mogli delektować się śpiewem ptaków i pluskającej wody.

Najbardziej popularna trasa spływu rozpoczyna się w miejscowości Młynów, a kończy w Bardzie. Jest to odcinek, którego przepłynięcie zajmuje około 2,5-3,5 godziny. Jest wiele firm organizujących spływy przełomem Bardzkim. Oferta obejmuje wynajem pontonu, kapoków, transport na początek wyprawy, szkolenie z obsługi sprzętu, a czasem także ognisko i inne atrakcje po spływie. Trasa uważana jest za mało wymagającą, a jednocześnie malowniczą. Na spływ możecie wybrać się w każdym wieku, a także z kilkuletnimi dziećmi.

  • Trasa: Młynów – Bardzie
  • Czas spływu: 2,5-3,5 h
  • Dla kogo? Trasa dla każdego, nie wymaga wcześniejszego doświadczenia, także dla rodzin z dziećmi.
  • Atrakcje: Zbocza Sudetów malowniczo łączące się z Nysą Kłodzką.
Poprzedni
Poprzedni artykułCo robić latem we Wrocławiu? Pomysły dla każdego
Następny artykułChełmskie Podziemia Kredowe – spotkaliście już Ducha Bielucha?
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here