Wrocław to miasto wielu możliwości, zarówno dla mieszkańców jak i turystów. To radosne i pełne energii miejsce do życia, w którym zawsze coś się dzieje. Jako rodowita wrocławianka z chęcią podpowiem co robić latem we Wrocławiu, by skorzystać z różnorodności, jakie oferuje stolica Dolnego Śląska. Lubię zarówno leniwe zwiedzanie, jak i ekstremalne atrakcje, uwielbiam dobrze zjeść i się bawić, ale także podziwiać architekturę. To się wspaniale składa, bo Wrocław ma do zaoferowania coś idealnego dla każdego.

1Rejsy po Odrze

Wrocław Fot. łukasz stefański, Shutterstock

Wrocław najlepiej prezentuje się od strony Odry. Jeśli mam komuś szybko pokazać miasto, oprowadzam go po Rynku, a potem spacerujemy do jednej z wrocławskich przystani.

Najlepiej połączyć rejs ze zwiedzaniem Rynku i Ostrowa Tumskiego, a także wrocławskiego zoo lub okolic Hali Ludowej. Z przystani na Wyspie Piasek dopłyniecie do przystani za zoo.

Jedna z najpiękniejszych wrocławskich przystani to Zatoka Gondoli przy Muzeum Narodowym, gdzie wypożyczycie kajak za niewielkie pieniądze. Wypożyczenie kajaka we Wrocławiu kosztuje ok. 15 zł za pół godziny.

Tyle samo kosztuje rejs statkami za jeden przejazd: parostatkami Nereida i Wiktoria oraz statkiem Goplana. Popularna trasa to właśnie rejs z Przystani Kardynalskiej (na Wyspie Piasek) do Przystani Zoo.

Poprzedni
Poprzedni artykułBłękitna Flaga – polskie plaże, które od lat są gwarancją jakości, czystości i ekologii
Następny artykułSpływy kajakowe i pontonowe – pomysły na jednodniowe wycieczki (TOP 10)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here