Jastrzębia Góra to najbardziej wysunięta na północ miejscowość w kraju. Znana jest z charakterystycznych klifów i wąwozu Lisi Jar. Można tu długo spacerować po plaży albo poszukać najdalej wysuniętego na północ miejsca w Polsce. Jastrzębia Góra atrakcje ma jedyne w swoim rodzaju.

1Najdalej wysunięte na północ miejsce w Polsce

Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze. Fot. Authentic Creations shutterstock

Najdalej wysunięte miejsce w Polsce znajduje się w Jastrzębiej Górze, konkretnie na plaży. Tuż obok niej powstał pomnik (w symbolicznym miejscu), dokumentujący fakt, że właśnie tu w punkcie o parametrach 54°50′08,8″N i 18°18′00,5″E – jest obecnie najdalej wysunięty punkt w Polsce. Do 2000 roku myślano, że to Rozewie jest tym puntem, ale wykonano nowe pomiary. Jastrzębia Góra atrakcje oferuje także dla poszukiwaczy, którzy chcą z GPS-em sami znaleźć ten punkt Polski, który jest najdalej na północy.

Czytaj więcej: Gwiazda Północy czy Rozewie – gdzie jest skraj Polski?

Poprzedni
Poprzedni artykułDzień Dziecka w Polsce – najlepsze pomysły gdzie jechać
Następny artykułNajciekawsze muzea zamkowe w Polsce (Top 9)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here