Co wspólnego ma ze sobą Hollywood i Międzyzdroje? W obu tych miejscach znajdują się aleje gwiazd. Polska promenada ma się czym poszczycić. Posiada już ponad 150 tabliczek, na których znajdują się odciski rąk znanych polskich gwiazd. Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach co roku wzbogaca się o nowe odlewy. Jeśli macie ochotę porównać dwoje dłonie z dłońmi osób znanych z ekranu i estrady to koniecznie odwiedźcie ten nadmorski kurort.

Coroczny Festiwal Gwiazd

aleja gwiazd w międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach fot. Beata Bar Shutterstock

Wszystko zaczęło się w 1996 roku. Wtedy właśnie odbył się w Międzyzdrojach pierwszy Wakacyjny Festiwal Gwiazd. Wydarzenie przyciągnęło ogromną ilość widzów chcących zobaczyć artystów polskiego kina.

Podczas pierwszej edycji swoją obecnością zaszczyciły takie gwiazdy jak Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Bogusław Linda czy Zbigniew Zamachowski. Oni także znaleźli się pośród jedenastu osób, które jako pierwsze pozostawiły odciski swoich dłoni na Promenadzie Gwiazd. Pierwsza edycja okazała się wielkim sukcesem i dała początek corocznemu Festiwalowi Gwiazd.

Seanse filmowe, koncerty i plażowanie

aleja gwiazd w międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach fot. ppart, Shutterstock

Odsłonięcie nowych odcisków dłoni to najważniejszy element corocznego festiwalu. Jednak impreza to także ogromna ilość innych atrakcji. Podczas tego lipcowego wydarzenia organizowany są koncerty, pokazy filmów, spektakle teatralne oraz spotkania ze znanymi osobami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również mecze piłki nożnej, w których grają gwiazdy ekranu.

Międzyzdroje słyną również z pięknych, czystych plaż oraz pięknego molo. To sprawia, że podczas Festiwalu Gwiazd można również zaznać typowych atrakcji nadmorskiego kurortu. Połączenie tradycyjnych wakacji, z tym wyjątkowym gwiazdorskim wydarzeniem sprawia, że Międzyzdroje stały się bardzo popularną miejscowością turystyczną.

Aleja gwiazd w Międzyzdrojach – dłonie, podpisy i pomniki

aleja gwiazd w międzyzdrojach
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach fot. ppart, Shutterstock

Polska Aleja Gwiazd słynie przede wszystkim z odcisków dłoni. Tutaj każdy, w symboliczny sposób, może dotknąć dłoni swojego idola. Sprawdźcie czy macie dłoń jak Andrzej Wajda, a może bardziej przypomina ona tą, odciśniętą przez Olafa Lubaszenko. Może dotknięcie dłoni Borysa Szyca lub Anny Dymnej przyniesie Wam szczęście. Przekonajcie się odwiedzając Międzyzdroje i słynną Promenadę Gwiazd.

Oprócz odcisków dłoni na promenadzie umieszczane są podpisy, pomniki gwiazd oraz ławeczki konkretnych aktorów. Od 2016 roku odbywa się także plebiscyt na Idola Publiczności. Osoba wybrana podczas głosowania zostaje odznaczona specjalną tabliczką na Alei Gwiazd.