Strona głównaCiekawostkiWypożyczycie w mieście... hulajnogi! Zobacz od kiedy we Wrocławiu!

Wypożyczycie w mieście… hulajnogi! Zobacz od kiedy we Wrocławiu!

We Wrocławiu funkcjonują już wypożyczalnie rowerów miejskich, samochodów elektrycznych czy skuterów, a teraz będzie można pośmigać… hulajnogą. Wypożyczalnia miejskich hulajnóg elektrycznych zacznie działać już niebawem. Taki ciekawy start-up wymyślili w Kalifornii – tam się sprawdza.

Hulajnoga na godziny

nogi mężczyzny na hulajnodze
Wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg zagrożą popularności rowerów miejskich? Fot. Materiały prasowe firmy Lime

Operatorem wypożyczalni hulajnóg elektrycznych będzie firma Lime. Na razie swoje rozwiązanie będzie testować w jednym polskim mieście – we Wrocławiu. Bardzo dobrze funkcjonują tu wypożyczalnie samochodów elektrycznych oraz rowerów miejskich. Podejrzewamy, że wrocławianie będą chętnie korzystać z nowego rozwiązania. Sami byśmy pośmigali na hulajnodze!

– Postawiliśmy na Wrocław, bo jest otwarty na idee zrównoważonej, współdzielonej mobilności. Ma miejski system wypożyczalni samochodów elektrycznych, jest tu też aplikacja agregująca dostępne rozwiązania komunikacyjne w mieście – argumentuje Marek Łusiak, dyrektor generalny Lime w Polsce w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Cena śmigania

ludzie na hulajnodze elektrycznej
Nowy transport będzie konkurencyjny także cenowo. Fot. Materiały prasowe firmy Lime

Ponieważ podobne wypożyczalnie działają już w sześciu europejskich krajach, można określić ile mniej więcej będzie kosztowało wypożyczenie hulajnogi. W Pradze płaci się około 33 gr za minutę, ale jeśli chcemy jeździć całą godzinę, płacimy za nią około 4 zł (im dłużej jeździmy, tym każda kolejna minuta jest tańsza).

Hulajnogi mogą być napędzane siłą mięśni, nie trzeba korzystać z silnika elektrycznego. Ale jeśli będziemy mieli ochotę, można go uruchomić. Aplikacja ma być sterowana z telefonu. Pierwsze testy mają się rozpocząć jeszcze w październiku. Gdy przejdą pomyślnie, być może Lime uruchomi także wypożyczalnie rowerów, które będą konkurencją dla NextBike. Sprawę będziemy śledzić.

Źródło: Rzeczpospolita

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE