Kazimierz Dolny atrakcje ma i niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Swą świetnością miasto cieszyło się na przełomie XVI i XVII wieku, kiedy to było bardzo ważnym ośrodkiem handlu zbożem w rejonie Małopolski. To właśnie wtedy powstały najpiękniejsze atrakcje Kazimierza Dolnego, renesansowe spichlerze i kamienice, które zachwycają nas dzisiaj.

1Kazimierz Dolny atrakcje – Rynek

Kazimierz Dolny atrakcje – Rynek fot. Shutterstock

Rynek w Kazimierzu Dolnym to najbardziej rozpoznawalne miejsce i punkt wyjścia dla każdego zwiedzania miasta. Stąd rozchodzą się wszystkie ścieżki do pięknych miejsc, które chcemy zobaczyć. Ten wybrukowany plac zwykle jest pełen turystów, którzy robią pamiątkowe fotografie przy charakterystycznej studni. Kiedyś było to miejsce targowe, a i dziś artyści sprzedają tutaj swoje obrazy i inne wytwory rękodzielnicze. Miejsce to zwykle tętni życiem i w którą stronę się nie obrócisz zobaczysz piękny widok.

Poprzedni
Poprzedni artykułW czym Polacy są dobrzy? Będziesz zaskoczony (Top 12)
Następny artykułArkadia – mityczna kraina w sercu Polski
blank
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.