Zastanawiacie się, jakie polskie miasta zmieniły się najbardziej w ciągu ostatnich lat? Oto top 11 miejsc, których możecie nie poznać, jeśli dawno Was tam nie było.

1Wałbrzych

Ratusz w Wałbrzychu
Ratusz w Wałbrzychu. Fot Shutterstock

Kto śmiał się z Wałbrzycha ręka do góry. W szczególności robili to mieszkańcy Dolnego Śląska. Teraz nie ma się z czego śmiać, bo miasto pięknieje w oczach i prowadzi się tam wiele inwestycji. Wystarczy zobaczyć na plac przed ratuszem (na zdjęciu), by nabrać ochoty na wycieczkę do Wałbrzycha. Tym bardziej, że to miasto z bardzo interesującą historią. I ma zamek Książ.

Poprzedni
Poprzedni artykułWybory parlamentarne 2019. Jak głosować? Jak poprawnie oddać głos?
Następny artykułNajlepsze oferty hoteli na długi weekend listopadowy. Już od 49 zł/os. za 4 gwiazdki!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

4 KOMENTARZE

  1. Wałbrzych bardzo się zmienił, teraz widać ile to miasto ma potencjału od gór i lasów, poprzez zabytki, historię. Pięknie miasto wyładniało w przeciągu kilku lat, jeździło się tam zawodowo w 2011 roku to była istna szara, dziura. Teraz od dwóch lat mam ponownie ten rejon, jestem bardzo pod wrażeniem ogromnych zmian, byliśmy sobie teraz na majówce poznać lepiej miasto… Z chęcią moglibyśmy tam zamieszkać, bo wcześniej jak się jechało, to tylko patrzało się aby jak najszybciej uciekać z Wałbrzycha. Jak dla nas, to jedno z fenomenalnych miast w Europie, warte uwagi.

  2. Wałbrzych zasługuje na 1. Byłem tam 2 tygodnie temu, skuszony opisami jak się zmieniło i to prawda. Centrum, Park Sobieskiego i Dom Turysty, jakież widoki i okolica.Pięknie. Sam Książ już jest za bardzo oklepany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here