Niektóre miasta i miasteczka w Polsce są szczególnie urokliwe. Zestawiliśmy 11 miejscowości z niepowtarzalnym klimatem, gdzie warto się na chwilę zatrzymać. Oto najbardziej klimatyczne miasteczka w Polsce naszym zdaniem.

1Szydłów

Szydłów, polskie Carcassone. Fot. Shutterstock

Szydłów zwany polskim Carcassone jest miastem od tego roku. Tę piękną miejscowość otaczają średniowieczne mury, a charakterystyczna architektura przenosi w dawne czasy. W niektórych miejscach nie potrzeba tam efektów komputerowych, by nagrywać filmy osadzone w średniowieczu. Z pewnością warto się tam wybrać.

Poprzedni
Poprzedni artykułSkrzyżowanie rzek – mamy jedyne takie w Europie
Następny artykuł5 szlaków turystycznych, które będziesz chciał pokonać
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

9 KOMENTARZE

  1. Zwiedzam Polskę w wolnym czasie prywatnie, oraz zawodowo (kierowca). W większości wymienionych miejsc byłem. Ostatnio z rodziną zupełnie przypadkowo wybrałem się do K*****a (nie, nie do Krakewa, do którego mam blisko ale trzymam się jak najdalej od tego syfu którym się stał). Miasto z piękną, klimatyczną i spokojną starówką (szczególnie nocą, nawet sobotnią), niewymieniane w żadnych rankingach – niespodziewanie powaliło mnie na kolana. Kazimierz, Sandomierz i podobne po prostu wymiękają. Polecam to niezwykłe miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here