Które miejscowości w Polsce są po prostu śliczne? Wiele jest urokliwych zakątków, z których część jest zupełnie nieznana. Oto Top 17 przepięknych uroczych miejscowości w Polsce.

1Tokarnia

Skansen w Tokarni. Fot. Shutterstock

Park Etnograficzny w Tokarni to fascynujące miejsce, które z powodzeniem można nazwać wsią idealną. W parku odtworzono typowe układy osadnicze z okolicznych terenów. W ten sposób możemy podziwiać to co najpiękniejsze we wsi z regionów Kielecczyzny.

Park Etnograficzny w Tokarni jest częścią Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach. To najważniejszy obiekt tej placówki. Historyczne odwzorowanie układu osadniczego jest niezwykle dokładne. Umieszczono tu nie tylko dawne chaty, ale również małą architekturę taką jak przydrożne krzyże czy kapliczki.

Czytaj więcej: Park Etnograficzny w Tokarni – wieś idealna

Poprzedni
Poprzedni artykułNajpiękniejsze polskie zamki na Kresach Wschodnich (Top 9)
Następny artykułNajbardziej wyczekiwane inwestycje w Polsce (WIZUALIZACJE)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here