Jeśli znudziliście się już standardowymi ekspozycjami to czas odkryć coś zupełnie innego. Muzea, które znajdziecie w tym zestawieniu zadziwiają, śmieszą i zaskakują. Z powodzeniem mogą one walczyć o tytuł najbardziej szokujących w Polsce. Zobaczcie jakie nietypowe muzea oferuje nam Polska.
1. Muzeum Chleba w Radzionkowie

W Muzeum Chleba w Radzionkowie poznacie wszystkie sekrety dotyczące chleba. Jeśli chcecie sprawdzić się w roli piekarza możecie również spróbować upiec własny chleb i zabrać go później do domu. Ekspozycja obejmuje m.in maszyny, narzędzia a także dawne receptury.
ul. Nałkowskiej 5, Radzionków (20 km od Katowic)
2. Muzeum Ognia w Bystrzycy Kłodzkiej

Kolejne nietypowe muzeum znajduje się w Bystrzycy Kłodzkiej. Muzeum Ognia a właściwie Muzeum Filumenistyczne to nie lada gratka dla małych i dużych. Tu będziecie mieli możliwość obejrzenia wielu eksponatów służących do wzniecania ognia. W zbiorach muzeum znajdują się m.in różnego rodzaju krzesiwa oraz zapalniczki. Podobne muzeum znajduje się również w Żorach.
ul. Mały Rynek 1, Bystrzyca Kłodzka (województwo dolnośląskie)
Za cenne uwagi dziękujemy czytelnikom.
3. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

Chcesz zobaczyć na własne oczy jak wytwarza się papier przy pomocy średniowiecznych metod, a nawet samodzielnie wykonać jeden z arkuszy? Jedź to Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Tutaj poznasz historię papieru, zobaczysz maszyny potrzebne do jego wytwarzania i wiele więcej.
ul. Kłodzka 42, Duszniki Zdrój (województwo dolnośląskie)
4. Muzeum Siekier w Orzechówce

Najdziwniejsze muzea na pewno trzeba uzupełnić o… muzeum siekier w Orzechówce! Jak widać nawet siekiera może być ciekawym obiektem muzealnym. W Orzechówce znajdziemy aż 2,5 tysiąca eksponatów obejmujących różnego rodzaju siekiery, maczugi, oszczepy itp. Muzeum Siekier to część gospodarstwa agroturystycznego prowadzonego przez Zofię i Adolfa Kuklińskich.
Orzechówka 16, Bodzentyn (33 km od Kielc)
5. Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

Muzeum Mydła i Historii Brudu to chyba najdziwniejsze muzeum znajdujące się w tym zestawieniu. Poznacie tutaj historię produkcji i używania mydła, a także obejrzycie eksponaty i akcesoria związane z utrzymywaniem higieny. Muzeum nawiązuje do tradycji przemysłu chemicznego w Bydgoszczy.
ul. Długa 13, Bydgoszcz
6. Muzeum Dobranocek PRL-u w Rzeszowie

Odwiedziny w Muzeum Dobranocek to dla wielu podróż sentymentalna. Tu znajdziecie wiele różnorodnych przedmiotów związanych z dobranockami. W muzeum znajdują się również oryginalne lalki z filmów „Miś Coralgol”, „Plastusiowy Pamiętnik” oraz „Miś Uszatek”. Mają tu również miejsce liczne wystawy czasowe.
ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
7. Muzeum Tanich Win w Szklarskiej Porębie

Muzeum Tanich Win to zbiór ponad 100 butelek tanich win oraz kilkaset etykiet tego typu trunku. Zbiory zostały rozbudowane dzięki uprzejmości aktora Stefana Friedmanna. Muzeum znajduje się w budynku Chaty Walońskiej.
ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba (19 km od Jeleniej Góry)
8. Muzeum Guzików w Łowiczu

Guzik wydaje się być rzeczą niepozorną, jednak w Łowiczu poświęcono mu całe muzeum. Muzeum liczy ponad 4 tysiące eksponatów, a najciekawszą jego częścią jest zbiór guzików personalnych. W Łowiczu można obejrzeć m.in guzik Jana Pawła II czy Czesława Miłosza.
ul. Podrzeczna 18, Łowicz
9. Muzeum Żaby w Kudowie Zdroju

Żaba również zasługuje na swoje muzeum. W Kudowie Zdroju znajdziecie ponad 3000 eksponatów z wizerunkiem żaby – grafiki, skarbonkę, broszkę a nawet popielniczkę. Są to głównie przedmioty użytku codziennego, które mają zwrócić uwagę na ideę ochrony tych płazów.
ul. Słoneczna 31, Kudowa Zdrój (województwo dolnośląskie)
Jakie najdziwniejsze muzea odwiedzieliście w swoim życiu?
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.