Strona głównaTop 10Najlepsze atrakcje w Polsce 2018. Turystyczne Oskary rozdane (Top 10)

Najlepsze atrakcje w Polsce 2018. Turystyczne Oskary rozdane (Top 10)

Wybrano najlepsze atrakcje w Polsce 2018. Polska Organizacja Turystyczna przyznała Turystyczne Oskary. Nagroda należy się obiektom, które wyróżniają się spośród oferty w Polsce. Wiele z nich oferuje innowacyjną rozrywkę. Oto 10 zwycięzców tegorocznej edycji.

Muzeum pałacowe w Rogalinie

Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie. Fot. Shutterstock

W niewielkiej wsi nad Wartą położony jest zabytkowy pałac w Rogalinie. To właśnie tu mieszkali przedstawiciele rodu Raczyńskich. Barokowo-klasycystyczna rezydencja z bogatą galerią malarstwa oraz rozległym ogrodem jest niewątpliwą wizytówką okolicy. To również tutaj możemy podziwiać zjawiskowe pomnikowe dęby, które podobnie jak pałac rozsławiają niewielką miejscowość.

Czytaj więcej: Pałac w Rogalinie – rezydencja w otoczeniu wiekowych dębów

Zamek Moszna na Opolszczyźnie

Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej. Fot. Shutterstock

Zamek Moszna to jeden z najbardziej znanych zabytkowych obiektów na Opolszczyźnie. Położony jest we wsi Moszna oddalonej około 40 km od Opola. Kompleks w Mosznej ma aż 365 pomieszczeń i 99 wież. Choć to tak naprawdę pałac, zwyczajowo zwany jest zamkiem.

Czytaj więcej: Zamek Moszna – miejsce jak z bajki

Spływ przełomem Dunajca w Pieninach

Spływ przełomem Dunajca w Pieninach
Spływ przełomem Dunajca w Pieninach także dostał Turystycznego Oskara. Fot. Shutterstock

Rafting na Dunajcu, czyli spływy rzeką, są bardzo popularne wśród turystów. Taka atrakcja łączy wiele plusów. Możemy posłuchać ciekawostek o Pieninach opowiadanych przez flisaków z długimi kijami, którymi odpychają tratwy od dna, bądź przewodników turystycznych. Zobaczymy przełom Dunajca i Trzy Korony. Przy okazji możemy się opalić i odpocząć.

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu

Muzeum wody Hydropolis we Wrocławiu
Muzeum wody Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis to centrum nauki o wodzie we Wrocławiu. Tam najmłodsi mogą przejść trasę wzdłuż wodnej ścieżki niemalże po dnie oceanu. Centrum powstało na terenie zakładów wodociągowych MPWiK przy ul. Na Grobli. W jednym miejscu dzieciaki mogą dowiedzieć się nieco więcej o samej wodzie czy powstawaniu fal, ale wejdą też do modelu batyskafu, jaki zszedł na dno Rowu Mariańskiego. W kolejnej sali obejrzą modele statków różnego typu. Mogą też wykonywać doświadczenia na licznych przyrządach.

Kompleks Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Kopalnia guido zabrze
Kopalnia Guido, zdjęcie ilustracyjne

Sztolnia Królowa Luiza podobnie jak Kopalnia Guido są obiektami Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Pod ziemią czekają do wyboru różne trasy, w tym trasa wodna. Zwiedzający poruszają się z przewodnikiem 40 metrów pod ulicami Zabrza, XIX-wiecznym oryginalnym wyrobiskiem. Największe wrażenie robią podziemne rośliny.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Fot. Shutterstock

Zastanawialiście się kiedyś jak mieszkali królowie? Wiele na ten temat może Wam powiedzieć pałac w Wilanowie. Niezwykła budowla w stylu barokowym położona na obrzeżach Warszawy, była kiedyś domem króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery nazywanej również Marysieńką. Dziś na własne oczy możecie podziwiać, jak się mieszkało po królewsku.

Czytaj więcej: Pałac w Wilanowie – jak tu pięknie!

Centrum Hewelianum w Gdańsku

Krzyż na wzgórzu przy centrum Hewelianum w Gdańsku
Krzyż na wzgórzu przy centrum Hewelianum w Gdańsku. Fot. Shutterstock

Hewelianum zachęca do nauki poprzez zabawę. Parki naukowe to miejsca, w których najmniejsi mogą się zainteresować zagadnieniami z biologii, chemii czy fizyki. Hewelianum znajduje się na Górze Gradowej. To gdańskie wzniesienie, z którego rozpościera się panorama całego miasta. Ufortyfikowane wzgórze i XVII-wieczną twierdzę obronną łatwo poznać po krzyżu milenijnym.

Lawendowa Osada na Pomorzu

Lawendowe pola w Polsce
Lawendowe pola w Polsce. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

Lawendowa Osada to gospodarstwo agroturystyczne z poletkiem lawendy, oferujące noclegi w klimatycznych domkach na Pomorzu. Miejsce to zostało uznane za najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w regionie. Prowadzone jest w oparciu o ekologiczne produkty. Obiekt posiada m.in. grotę solną i spa.

Stare Kino Cinema Residence w Łodzi

kamera projektor szpulowy w kinie
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

Jest to butikowy hotel w Łodzi, w którym nie da się zapomnieć o znaczeniu miasta na polu kinematografii. Znajdują się tam filmowe apartamenty dedykowane najlepszym polskim filmom i serialom. Jest też mała sala kinowa na kameralne pokazy. Lokalizacja jest nieprzypadkowa, bo to właśnie w tym miejscu, przy Piotrkowskiej 120, w 1899 roku bracia Władysław i Antoni Krzemińscy otworzyli pierwsze stałe kino na ziemiach polskich – Gabinet Iluzji.

Ski-Raft Spływy Pontonowe w Bardzie

Bardo z drona
Bardo z drona. Fot. Shutterstock

Bardzo jest niedocenianym, a pięknie położonym miastem w woj. dolnośląskim. Podobnie jak na Dunajcu i tutaj, w Kotlinie Kłodzkiej, można się wybrać na rafting z rwącym nurtem. Spływ pontonowy Przełomem Bardzkim czyli wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE