Strona głównaTop 10Nowe atrakcje 2023 w Polsce – Te miejsca wpisz na swoją tegoroczną...

Nowe atrakcje 2023 w Polsce – Te miejsca wpisz na swoją tegoroczną listę kierunków!

Rok 2023 przyniesie nam wiele nowości na podróżniczej mapie Polski. Otwarte zostaną nowe muzea, fantastyczne wieże widokowe czy nowoczesne miejsca dla aktywnych. Ciekawi Was na co warto czekać w tym roku? Oto nowe atrakcje 2023 w Polsce!

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

Wszyscy czekamy na nowe atrakcje 2023 w Polsce i zastanawiamy się, które zrobią na nas największe wrażenie. Wyjątkowym miejscem na mapie Polski będzie na pewno Morskie Centrum Nauki w Szczecinie. Motywem przewodnim tego interaktywnego centrum wiedzy będzie morze i żeglarstwo. Wśród najciekawszych eksponatów, które z pewnością Wam się spodobają, jest słynny kajak Aleksandra Doby, na którym przepłynął Ocean Atlantycki. W Morskim Centrum Nauki znajdować się będzie także najnowocześniejsze w Polsce planetarium, mogące pomieścić nawet 60 osób. Na dachu obiektu mieścić się będzie taras z przepięknym widokiem na centrum Szczecina. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na wiosnę 2023 roku.

Zobaczcie także: Darmowe atrakcje Szczecina – 10 miejsc, które warto odwiedzić za 0 zł.

Ścieżka w koronach drzew w Ciężkowicach

Każdego roku ścieżek w koronach drzew przybywa i cieszą się one sporą popularnością wśród turystów. Nowe atrakcje 2023 w Polsce mają na swojej liście także taką konstrukcję. Już na wiosnę, w Ciężkowicach koło Tarnowa, powstanie nowa, licząca ponad kilometr, ścieżka w koronach drzew. Konstrukcja mierzyć będzie 22 m i wyposażona będzie w tarasy widokowe, z których podziwiać będziecie piękne widoki. Na trasie spacerowej znajdziecie także punkty edukacyjne, w których będzie można dowiedzieć się co nieco o lokalnych zwierzętach i roślinach. Warto wiedzieć, że cała ścieżka będzie przyjazna osobom z niepełnosprawnościami.

To również może się Wam spodobać: Jesień w górach: Krynica-Zdrój atrakcje dla fanów aktywnego wypoczynku.

Mazurska Pętla Rowerowa

Szukając nowych atrakcji 2023 w Polsce, warto przyjrzeć się miejscom dla aktywnych. Jeśli jesteście miłośnikami rowerowych wycieczek to zaplanujcie swoje tegoroczne wakacje w krainie tysiąca jezior. Właśnie w tym roku zostanie ukończona Mazurska Pętla Rowerowa. Jest to spektakularna, licząca około 300 km długości trasa rowerowa, której ścieżki prowadzą po najpiękniejszych zakątkach Mazur. Co ciekawe, trasa ta łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo. Choć cała trasa jest już dostępna to właśnie w 2023 roku ukończone zostaną wszystkie przewidziane elementy infrastruktury dla rowerzystów. Dzięki temu przejazd tą malowniczą ścieżką będzie jeszcze przyjemniejszy.

To także Cię zainteresuje: Mazury – atrakcje ukryte i mało znane (Top 11)

Anielskie Ogrody Sferyczne w Budachowie

2023 rok to także moment otwarcia wyjątkowego miejsca na mapie województwa lubuskiego. Właśnie wtedy otwarte zostaną Anielskie Ogrody Sferyczne w Budachowie, gdzie będziecie mieli możliwość zobaczenia prakulturowego, ekologicznego ogrodu edukacyjnego. Rośliny będą rosły tu pod pięcioma sferycznymi kopułami, umożliwiającymi wzrost przez cały rok. W Anielskich Ogrodach będą także organizowane kursy ogrodnictwa ekologicznego.

Park Tysiąclecia w Zielonej Górze

Jesienią tego roku warto odwiedzić Zieloną Górę. Wtedy właśnie otwarty zostanie zrewitalizowany Park Tysiąclecia. Dla miasta jest to ogromna inwestycja, dzięki której mieszkańcy i turyści zyskają piękne miejsce z historycznym charakterem, nową tężnią solankową, placem zabaw i parkiem sensorycznym. Dla zielonogórzan zmiany będą widoczne na każdym kroku. Stare i niebezpieczne dla spacerowiczów drzewa zostaną wycięte, a w ich miejscu zasadzone będę nowe m.in. magnolie, wiśnie japońskie i katalpy. Odnowione zostaną zniszczone chodniki, alejki, schody i ogrodzenia. Wśród nowości, które na pewno Wam się spodobają, będą fontanny, nowe ławeczki, lampy, kosze, leżaki oraz tężnie.

Wieża na Holicy

kot w polańczyku bieszczady
Polańczyk. Kota łatwiej tu spotkać niż jego dzikich kuzynów. Fot. Shutterstock

Miłośnicy Bieszczad będą mieli w tym roku powód do zadowolenia. Również tutaj powstanie wyjątkowa atrakcja, która z pewnością przyciągnie osoby ceniące sobie piękne, górskie krajobrazy. Wieża w Holnicy to nowy, 35-metrowy punkt widokowy, z którego będziecie mogli podziwiać zachwycające bieszczadzkie połoniny i Jezioro Solińskie. Miejsce to, zostanie wyposażone w dwa podesty widokowe, które pozwolą nam obserwować przepiękny widok na Bieszczady i znajdujące się u podnóża góry Ustrzyki Dolne.

Muzeum Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II w Toruniu

nowe atrakcje 2023
Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Fot. Maciej Błędowski, Shutterstock

Choć budowane w Toruniu muzeum, od dawna budzi sporo emocji i kontrowersji, to mimo wszystko warto wspomnieć o tej inwestycji. Nowe atrakcje 2023 w Polsce to różnorodne miejsca, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mające otworzyć się w tym roku Muzeum Pamięć i Tożsamość przedstawiać będzie historię Polski od chrześcijańskich początków jej państwowości po współczesność, unikając schematów prostej chronologii. Dzieje kraju nad Wisłą zaprezentowane zostaną z wielu perspektyw, stwarzając możliwości zróżnicowanego odbioru. Muzeum, Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II ma za zadanie promować historię Polski, polskie dziedzictwo, kultywować idee wolności i solidarności zarówno w przestrzeni krajowej, jak i międzynarodowej. Warto odsunąć uprzedzenia na bok i odwiedzić to miejsce, aby samemu wyrobić sobie zdanie na jego temat.

To również Was zainteresuje: Nowe atrakcje 2022 – oto najbardziej wyczekiwane hity tego roku! (Nr 3 już działa!)

Joanna Węgielewska
Joanna Węgielewska
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE