City breaki to krótkie, najczęściej weekendowe, wypady do najpopularniejszych europejskich miejsc. Ale my również mamy w Polsce miasta, które warto odwiedzić w wolnej chwili. Polska na weekend jest zachwycająca i ciekawa. Jeśli masz ochotę poznać nasz kraj nie musisz brać długiego urlopu. Wystarczy wolny weekend i odrobina chęci, a w poniedziałek wrócisz do pracy wypoczęty i bogatszy o nowe wspomnienia.

2Bydgoszcz

Wisła to najdłuższa i najważniejsza rzeka w Polsce. Przepływa ona także przez Bydgoszcz, jednak to nie Wisła a Brda zachwyca od lat mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Jeśli przyjedziecie tu na weekend warto pierwsze kroki skierować właśnie nad rzekę. To przy niej znajduje się urokliwa Wyspa Młyńska, bydgoska Wenecja, Spichrza oraz „przechodzący przez rzekę”. W Bydgoszczy podczas weekendu warto odwiedzić także Muzeum Mydła i Brudu, Exploseum oraz skosztować pysznej gęsiny, która podobno w tym regionie jest najsmaczniejsza.

Poznajcie więcej dziejów miasta nad Brdą.

Bydgoszcz – miasto nad Brdą

Poprzedni artykułUzdrowiska w Polsce – 12 hitów, także dla młodych
Następny artykułŻelazowa Wola – tu urodził się wybitny kompozytor
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.