Polskie atrakcje jesienią pustoszeją, pogoda się zmienia, wyludniają się plaże i popularne szlaki turystyczne. To ma także swoje plusy, bo zmniejszają się kolejki, a ceny maleją. Oto atrakcje na jesień, które szczególnie polecamy. Są idealne także na brzydką pogodę.

1Muzea browarów

browar piwo
Muzeum browaru to dobry pomysł na wakacje bez dzieci. Fot. Pixabay

Jesień to czas, kiedy dzieci są już w szkole, a rodzice mogą odsapnąć i pojechać gdzieś sami. Browary to idealne atrakcje na jesień, ponieważ dzieci i tak nie są ich docelową grupą, a w ramach zwiedzania degustuje się złocisty trunek. Można się tam wybrać nawet na krótki wypad, kiedy dzieci są w szkole. Browarów przeznaczonych do zwiedzania jest w Polsce naprawdę dużo, a do najpopularniejszych należą Tyskie Browarium i Muzeum Browaru Żywiec. Tym, którzy pragną czegoś mocniejszego, polecamy muzeum wódki (w Warszawie są aż dwa) – na pewno rozgrzeje w chłoną pogodę.

Czytaj więcej: Polskie zabytkowe browary – które można zwiedzać? (Top 7)

Poprzedni
Poprzedni artykułZnani Polacy – w tych miejscach odkryjesz ich historię! (Top 12)
Następny artykułNysa – atrakcje Śląskiego Rzymu, miasta fortów, bastionów i wież (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here