Wielcy Polacy wzbudzają w nas uznanie, ale też ciekawość. Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądały domy, w którym urodzili się Fryderyk Chopin lub Karol Wojtyła? A może chcielibyście zobaczyć jaki charakter pisma miał Mikołaj Rej na swoich rękopisach? Znani Polacy mają w Polsce swoje wyjątkowe miejsca, gdzie odkryjemy ich historię i poznamy ich z innej, bardziej przystępnej strony. Te miejsca musicie zobaczyć choć raz w życiu!

1Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Najbardziej rozpoznawalni i znani Polacy to m.in. osoby, które zdobyły Nagrodę Nobla. Wśród nich jest Maria Skłodowska-Curie, której muzeum znajduje się w Warszawie przy ulicy Freta 16. To właśnie pod tym adresem na świat przyszła dwukrotna laureatka Nobla. Odwiedzając to wyjątkowe miejsce poznacie życie i działalność wielkiej uczonej. Na wystawie prezentowane są autentyczne sprzęty i przedmioty należące do noblistki lub pochodzące z jej epoki, m.in.: zdjęcia jej oraz najbliższej rodziny i przyjaciół, dokumenty, znaczki, monety i medale, gazety z lat 20. i 30. XX wieku, książki, a także XIX-wieczne meble oraz drobne przyrządy laboratoryjne.

Godziny otwarcia:

  • wtorek-sobota 12.00-18:00

Cennik biletów:

  • bilet normalny – 11 zł
  • bilet ulgowy – 6 zł
Poprzedni
Poprzedni artykułNajmniejsze miejsca w Polsce – Top 11!
Następny artykułPolskie atrakcje na jesień – gdzie jechać, gdy jest zimno? (Top 6)
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here