Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy rodzinnie zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Jednak niektórzy z nas zostają przy zastawionym stole aż do 26 grudnia. Przedstawiamy Wam kilka ciekawych propozycji co robić w święta, żeby nie paść z przejedzenia.

1. Zobaczcie świąteczne iluminacje

Świąteczne iluminacje w Warszawie. Fot. Shutterstock

Przedświąteczne przygotowania to czas, kiedy sprzątamy, gotujemy, stroimy choinkę i kupujemy prezenty. Warto więc w okresie Bożego Narodzenia wyjść z domu, żeby zobaczyć świąteczne szopki oraz zachwycające iluminacje.

Coraz więcej miast w Polsce oświetlają świąteczne wyjątkowe, przyciągające uwagę i niespotykane nigdzie indziej dekoracje. Pięknie przyozdobione choinki to już niemal standard. To co przyciąga najwięcej widzów to ruchome iluminacje i kilometry światełek. Koniecznie wybierzcie się na spacer po swoim mieście.

2. Posłuchajcie muzyki

Kolędowanie fot 1000 Words, Shutterstock

Boże Narodzenie to także świetna okazja aby zrelaksować się i posłuchać muzyki. Z roku na rok przybywa wydarzeń organizowanych właśnie w okresie gwiazdki. Koncerty kolęd w filharmoniach, kościołach a nawet w centrach miast przyciągają coraz większą widownię chcącą w oryginalny sposób spędzić Święta. Bilet na koncert to także świetny pomysł na prezent.

3. Narty, łyżwy a może spacer?

Lodowisko w Warszawie fot. Shutterstock

Aktywne spędzanie świąt staje się coraz bardziej popularne. Zamiast siedzieć przy stole lub przed telewizorem wolimy rodzinnie wyjść i spędzić ze sobą czas. Nie musimy mieszkać w górach aby np. pojeździć na nartach. Coraz więcej miast i mniejszych miejscowości tworzy swoje stoki z wyciągami, na których miło odpoczniemy. Wokół nas przybywa także lodowisk. Jeśli więc mamy ochotę aktywnie spędzić czas uprawiając zimowe sporty, nie musimy daleko szukać. Jeśli natomiast nie mamy talentu do tego typu aktywności, wystarczy zwykły spacer aby dotlenić się i rodzinnie spędzić popołudnie.

4. Nie tylko Kevin

Święta przed telewizorem fot. Shutterstock

Kevina samego w domu każdego roku znajdziemy w telewizyjnej, świątecznej ramówce. A może by tak dla odmiany obejrzeć coś nowego? W czasie Bożego Narodzenia świetnym pomysłem jest rodzinne wyjście do kina. W repertuarze są nie tylko świąteczne filmy, lekkie komedie i kino familijne.

5. Zobaczcie bożonarodzeniowe jarmarki

W tym roku jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie potrwa do 26 grudnia. Fot. Anton Gvozdikow, Shutterstock

Jarmarki bożonarodzeniowe przyciągają do siebie tłumy odwiedzających już od początku grudnia. Kupujemy na nich pyszne smakołyki, świąteczne ozdoby i oryginalne prezenty dla najbliższych. Wiele jarmarków czynnych jest nawet do Nowego Roku. Jeśli więc mamy ochotę zobaczyć największe w Polsce jarmarki bożonarodzeniowe, to okres świąteczny jest na to idealnym momentem. Wtedy właśnie jest już zdecydowanie mniej ludzi, możemy spokojnie rozejrzeć się po straganach a często także kupić świąteczne ozdoby i rękodzieło w niższych cenach.