Strona głównaTop 10Świnoujście – atrakcje najpiękniejsze nad Bałtykiem

Świnoujście – atrakcje najpiękniejsze nad Bałtykiem

Świnoujście to na pierwszy rzut oka niepozorne miasteczko, ale kryje tak fascynującą historię i szczyci się tyloma ciekawymi miejscami, że nie sposób go pominąć podczas wycieczki po Wybrzeżu. Świnoujście atrakcje ma zarówno do aktywnego zwiedzania jak i idealne do podziwiania. To tu powstają najpiękniejsze zdjęcia nad Bałtykiem.

Stawa Młyny – coś pięknego

Świnoujście atrakcje – Stawa Młyny
Świnoujście atrakcje – Stawa Młyny. Fot. Shutterstock

Powiedzieć, że zdjęcia Stawy Młyny zawsze się udają, to jak nic nie powiedzieć. To po prostu coś pięknego! To właśnie tutaj powstają najcudowniejsze fotografie znad Bałtyku. Oto kilka z nich. Stawa Młyny nadaje się na zdjęcia do kalendarza – na całe 12 miesięcy!

Stawa Młyny z drona
Stawa Młyny z drona. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ©
świnoujście atrakcje stawa młyny
Stawa Młyny. Fot. Shutterstock

Stawa Młyny najpiękniej wygląda o zachodzie słońca. Jest to wspaniała destynacja wieczornego spaceru nad brzegiem morza, kiedy całe otoczenie przyjmuje złociste barwy. Niedaleko Stawy Młyny jest szkółka kitesurfingu, przy której działa też bar. Na dachu baru, w leżaczku, z zakupionym napojem można podziwiać widok Stawy Młyny w blasku zachodzącego słońca. Dodatkową atrakcją są promy i kontenerowce wpływające lub wypływające z rzeki Świny, która łączy port z morzem.

Woliński Park Narodowy

Przepiękny Woliński Park Narodowy
Przepiękny Woliński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Świnoujście atrakcje ma głównie związane z morzem i pięknymi widokami. Woliński Park Narodowy przygotował dla odwiedzających niekończącą się moc atrakcji. Na terenie WPN można skorzystać z czterech szlaków pieszych (dwa prowadzą nad Bałtykiem), trzech rowerowych oraz dwóch ścieżek przyrodniczych. Na terenie parku założono zagrodę pokazową żubrów, w której mieszka od 5 do 12 przedstawicieli gatunku.

Czytaj więcej: Woliński Park Narodowy – królestwo malowniczych klifów

Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie

Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie
Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ©

Centrum Słowian i Wikingów mieści się w Recławiu nad rzeką Dziwną tuż przy wyspie Wolin. Jest to skansen, który liczy obecnie 27 chat, dwie bramy z wałami i umocnieniami obronnymi oraz nabrzeże portowe, przy którym stoją łodzie wikingów. Organizowane są rejsy łodzią, na które trzeba się wcześniej umówić.

W osadzie można poczuć się jak w pradawnych czasach, gdyż ludzie tworzący to miejsce: dorośli i dzieci ubrani są w stroje z epoki, które sami wytwarzają na wzór tych starosłowiańskich.

Czytaj więcej: Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie w przewodniku Polska Zachwyca

Fort Świnoujście

Świnoujście atrakcje – Fort Świnoujście
Świnoujście atrakcje – Fort Świnoujście. Fot. Shutterstock

Twierdza Świnoujście to pruski zespół fortyfikacyjny wzniesiony w XIX wieku. Jego głównym zadaniem była obrona bardzo ważnego w tamtych czasach portu. W skład twierdzy wchodziły cztery forty. Do dziś, w dobrym stanie zachowały się trzy z nich: Zachodni, Gerharda i Anioła.

Możliwe jest zwiedzanie Fortu Gerharda i Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin. To kompleks podziemnych schronów połączonych kilometrowym korytarzem. Obiekt zlokalizowany jest niespełna 5 kilometrów od fortu.

Czytaj więcej: Twierdza Świnoujście w przewodniku Polska Zachwyca

Szlak latarni morskich

Świnoujście atrakcje – Szlak Latarni Morskich
Świnoujście atrakcje – Szlak Latarni Morskich. Fot. Shutterstock

Szlak Latarni Morskich to trasa długość 669 km, przy której położonych jest 17 polskich latarni. Pierwsza z nich znajduje się w Świnoujściu. Warto zaplanować wycieczkę samochodem i rozłożyć ją na etapy.

Czytaj też: Szlak Latarni Morskich – pomysł na zwiedzanie wybrzeża

Plażowanie w Świnoujściu

mewy lecące nad plaża w świnoujściu
Świnoujście atrakcje – plażowanie. Fot. Shutterstock

Świnoujście to nadmorska miejscowość, a więc największą atrakcją jest tu plażowanie. Tutejsza plaża to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce: jest szeroka i czysta. Mimo, że w czasie wakacji jest na niej sporo urlopowiczów, to ze względu na swoje rozmiary plaża mieści wszystkich. Woda w morzu jest czysta i przez dobre kilkanaście metrów od brzegu płytka. Dzięki temu jest to bezpieczne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi. Jeżeli jednak nie dla Ciebie jest zaludniona plaża, na której wciąż rozlega się nawoływanie krążących sprzedawców, polecamy wybrać plażę w Warszowie (Świnoujście-Warszów), po drugiej stronie rzeki Świna. Plaża jest tam węższa, ale prawie pusta nawet w wysokim sezonie.

Czytaj także: Najlepsze plaże w Polsce – który kurort nad Bałtykiem wybrać?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE