Czasem mijamy jakieś miejsce i nawet nie zwracamy na nie uwagi. Dlatego, że jest niewielkich rozmiarów i na pierwszy rzut oka nie przyciąga naszego wzroku. Lubimy gdy wszystko jest NAJ… większe, a przecież małe też ma swój urok! Zastanawiacie się jakie są najmniejsze miejsca w Polsce? Jeśli tak, to odkryjcie z nami ten niecodzienny ranking.

1Najmniejsza latarnia morska

Na polskim wybrzeżu znajduje się 15 latarni morskich. Nie ma norm określających jak powinna wyglądać i ile mierzyć ta nadmorska budowla. Dlatego każda z nich jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Najniższa latarnia mierzy zaledwie 13,5 metra i jest to latarnia w Jastarni. Obecna latarnia powstała w 1950 roku i jest jedną z dwóch polskich latarni morskich całkowicie metalowych. Drugą taką latarnią jest Latarnia Morska Stilo.

Oprócz tego, że latarnia morska w Jastarni jest niezbyt wysoka jest również wąska. Jej średnica to 1,6 metra. Ze względu na to, utrudnione jest poruszanie się wewnątrz wieży, przez co latarnia morska nie jest udostępniona do zwiedzania. Mimo wszystko, podczas pobytu na Półwyspie Helskim warto przespacerować się obok pomalowanej na biało czerwono latarni.

Przeczytajcie także: Polskie latarnie morskie – 13,5 nadbałtyckiej ciekawostki.

Poprzedni
Poprzedni artykułMuzeum Zabawek – poczujcie się jak dzieci! Czy znajdziecie na zdjęciach swoje zabawki?
Następny artykułZnani Polacy – w tych miejscach odkryjesz ich historię! (Top 12)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here