• Profil

  Wśród wielu nadmorskich kurortów jest jeden, który niewątpliwie wyróżnia się swoim oryginalnym położeniem. Krynica Morska, bo o niej mowa, znajduje się na Mierzei Wiślanej – od północy otoczona jest Zatoką Gdańską a od południa Zalewem Wiślanym. Do miasta wjedziemy tylko od strony zachodniej, ponieważ wschodnia część miasta to granicą Polski z Rosją.

  Krynica Morska mimo tego, że w większości położona jest od strony zalewu, ma do zaoferowania wiele atrakcji typowych dla nadmorskiego miasteczka. Chętni mogą wejść na liczącą 27 metrów wysokości latarnię. Została ona zbudowana w miejscu starej, wysadzonej przez Niemców w 1945 roku budowli.

  Ciekawym miejscem do zobaczenia jest również duży port leżący na Zalewie Wiślanym. Obsługuje on jednostki rybackie, jachtowe i te należące do żeglugi pasażerskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie portu znajduje się molo. Dzięki spokojnym wodom zalewu i malowniczym, wielobarwnym żaglówkom jest ono idealnym miejscem na spacery.

  Nie każdy wie, że Krynica Morska to jedno z najmniejszych miast w Polsce. Na stałe zamieszkuje tu nieco ponad 1300 osób.

  Będąc w Krynicy Morskiej koniecznie wybierzcie się na spacer wzdłuż morza. Gdy dojdziecie do wejścia na plażę nr 1 znajdziecie się na granicy polsko-rosyjskiej.

  Czytaj więcej: Krynica Morska – ciekawostki o kurorcie na końcu Polski

 • Więcej informacji
  Adres: Krynica Morska
  Krynica Morska
  pomorskie
  82-120
  Polska
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.