Krynicę Morską można nazwać miejscem pomiędzy. To kurort położony na mierzei między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańską. Jest to także miejscowość graniczna – bufor między Polską i Rosją. Jakie Krynica Morska atrakcje oferuje przez cały rok? Zebraliśmy je w jednym miejscu.

1Granica państwa

Granica państwa na Mierzei Wiślanej. Fot. robson90, Shutterstock

Jest to atrakcja, którą należy oglądać z daleka. Granicy z obwodem kaliningradzkim nie wolno przekraczać, a przejście jest monitorowane. Osobom łamiącym zakaz grożą mandaty, a nawet więzienie.

W poprzek plaży nr 1 oraz kilkanaście metrów wgłąb wody stoi płot. Rozpoczyna on strefę zamkniętą, która jest zwiastunem znajdującej się około 400 metrów dalej granicy obu państw. Również jadąc po ścieżce rowerowej położonej równolegle do plaży dotrzemy do stojącego tam szlabanu i znaku zakazującego dalszej wędrówki na wschód.

Poprzedni
Poprzedni artykułŚrodek Europy jest w Polsce. Gdzie? Będziesz zaskoczony!
Następny artykułŚmieszne nazwy miejscowości w Polsce (Top 300!)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here