Jeszcze do niedawna Chorzów nie kojarzył nam się z miejscem wartym spędzania tu urlopu. Jednak z roku na rok miasto zmienia się, aby przyciągnąć turystów różnorodnością atrakcji, historią i rozrywką na miarę europejskich miast. Chorzów atrakcje ma nietuzinkowe, przekonajcie się sami!

1Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Na terenie Parku Śląskiego znajduje się najstarsze w Polsce wesołe miasteczko. Miejsce to od 1959 roku bawi kolejne pokolenia mieszkańców Śląska i innych regionów kraju. W latach 2016-2017 lunapark przeszedł gruntowny remont i stał się nowoczesnym kompleksem na miarę XXI wieku. Od tego momentu zmieniła się także jego nazwa: Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko. Obecnie lunapark to nie tylko centrum rozrywki, ale także skarbnica legend i baśni. Znajdziecie tu doskonałe połączenie zabawy z edukacyjną, które w przyjemny sposób przekazuje wspaniałe dziedzictwo kulturowe.

Istniejący od 60 lat najstarszy tematyczny park rozrywki w Polsce to miejsce idealne dla dzieci i dorosłych. Znajdziecie tu ponad 40 atrakcji od tych przeznaczonych dla najmłodszych po ekstremalne. Najbardziej znaną kolejką jest Lech Coaster – nagrodzony tytułem Best Coaster 2017 w prestiżowym, branżowym konkursie na najlepszy europejski rollercoaster 2017 roku.

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here