Strona głównaTop 10Dzień Dziecka w Polsce – najlepsze pomysły gdzie jechać

Dzień Dziecka w Polsce – najlepsze pomysły gdzie jechać

Gdzie jechać na Dzień Dziecka w Polsce i się nie nudzić? Oto najlepsze pomysły jak spędzić 1 czerwca, tak żeby podobało się dzieciom, ale też rodzicom. Oto nasze Top 21 miejsc, gdzie pójść na Dzień Dziecka.

Alpakarium

Alpaka w Alpakarium. Fot. Alpakarium

Gdzie jechać na Dzień Dziecka, żeby było niecodziennie i niesztampowo? Alpakarium będzie idealne! Można tam przytulać i głaskać piękne mięciutkie alpaki. W Polsce jest już kilka miejsc, gdzie można odwiedzić hodowlę alpak. Jednym z nich jest Alpakarium w Rudce (w województwie podlaskim, powiecie bielskim), idylliczne miejsce pod lasem. Inne to m.in. hodowla alpak Coniraya w Sieborowicach w Małopolsce czy Alpaka Rancho Prawików na Dolnym Śląsku w gminie Wołów.

Czytaj więcej:

Alpakarium – nie uwierzysz jak urocze miejsce mamy w Polsce

Coniraya – hodowla alpak i ośrodek jeździecki

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik. Fot. A. Aleksandravicius, Shutterstock

Trudno o drugie tak oblegane i popularne, nowoczesne centrum interaktywne dla dzieci. To nie tylko muzeum, to miejsce gdzie można poznać zasady fizyki przez zabawę wykonując różne doświadczenia. Wbrew pozorom to rozrywka nie tylko dla dzieci. Bilety ulgowe kosztują 25 zł, a normalne 37 zł (w weekendy, święta i wakacje odpowiednio 26 zł i 39 zł).

Czytaj więcej: Centrum Nauki Kopernik

Energylandia

Rollercoaster Hyperion. Fot. Energylandia

Energylandia to miejsce, gdzie rozerwą się nie tylko najmłodsze dzieci, ale zwłaszcza te trochę starsze i nastolatkowie. Są tam karuzele, rollercoastery, kolejki i wiele innych atrakcji, od których może kręcić się w głowie. To tam znajduje się największy rollercoaster w Europie. Bilet normalny do Energylandii kosztuje 159 zł, a ulgowy 109 zł. W cenie dostęp do wszystkich rozrywek w parku bez limitu.

Czytaj także: Mamy największy rollercoaster w Europie oraz Energylandia – nowe atrakcje.

Farma Iluzji

farma iluzji
Farma Iluzji. Fot. Shutterstock

Farma Iluzji w Mościskach to park edukacji i rozrywki dla całej rodziny, w którym można zobaczyć m.in. latającą chatę, labirynty, muzeum iluzji, tunel zapomnienia, pałac luster, czy też gabinet cieni. W ciekawy sposób pokażą one złudzenia i efekty optyczne. Dzieci będą zwiedzać także ogródek olbrzyma, przez co poczują się jeszcze mniejsze. Łatwiej w zasadzie powiedzieć, czego tam nie ma, bo jest też m.in. mini zoo i park linowy.
Bilet normalny kosztuje 76,50 zł, ulgowy 67,50 zł. Można też skorzystać z biletu rodzinnego w cenie 201,60 zł.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Muzeum Zabawek w Karpaczu. Fot. Shutterstock

Muzeum Zabawek w Karpaczu mieści się w budynku byłego dworca kolejowego. To tam przez lata Henryk Tomaszewski, twórca Wrocławskiego Teatru Pantomimy, gromadził piękne eksponaty. Od 1995 r. rozsławiają one Karpacz – można je oglądać przy ul. Kolejowej 3. Bilety normalne kupimy za 18 zł, a ulgowe za 10 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Zobacz więcej: Karpacz atrakcje

EC1 w Łodzi

Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi
Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi. Fot. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Wyobraźcie sobie interaktywne muzeum, w którym macie wrażenie, że jesteście w stanie dowiedzieć się wszystkiego. Nie dość, że Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi to nowoczesne muzeum niemal rodem z XXII wieku, to uczy odpowiedzialności o środowisko i świat, który nas otacza. Wystawy multimedialne obejmują tak przeróżne dziedziny.

Czytaj więcej i sprawdź ceny: EC1 w Łodzi. Interaktywne muzeum jak żadne inne

Muzeum piernika

piernik muzeum
Gdzie jechać na Dzień Dziecka? Muzeum Piernika w Toruniu. Fot. Shutterstock

W Toruniu są aż dwa słodkie muzea, gdzie po prostu trzeba pojechać. To Żywe Muzeum Piernika i Muzeum Toruńskiego Piernika. Oba mają ekspozycje przedstawiające historię wypiekania tych niezwykłych słodyczy i ich tradycji związanej z Toruniem. Dzieci mogą tam też własnoręcznie wykonać pierniki.

Sprawdź: Muzeum Toruńskiego Piernika

Żywe Muzeum Piernika

Kolejkowo

Kolejkowo we Wrocławiu. Fot. Shutterstock

Kolejkowo to doskonała odpowiedź na pytanie gdzie jechać na Dzień Dziecka z małym miłośnikiem pociągów i kolejek elektrycznych. To makiety Dolnego Śląska i Śląska w miniaturze ze znanymi budynkami, małymi ludzikami, autami, a nawet wodą. Wszystko to się rusza i gwarantuje interaktywną zabawę.

Zobacz więcej

Kolejkowo we Wrocławiu

Kolejkowo w Gliwicach

Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment w Gdyni
Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to miejsce, gdzie dzieci mogą dać się porwać różnym eksperymentom naukowym, jak sama nazwa wskazuje. M.in. doświadczeniom z zakresu fizyki czy geologii. Stanowisk jest wiele, a najważniejsze, że nie tylko bawią, ale też uczą. Na pobyt warto przeznaczyć około trzech godzin. Bilet ulgowy kosztuje 15 zł, a normalny 25 zł.

Sprawdź lokalizację i zobacz więcej: Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Hydropolis

Hydropolis we Wrocławiu
Hydropolis we Wrocławiu

Hydropolis to niezwykłe miejsce we Wrocławiu. Nie jest to zwykłe muzeum, a interaktywna przygoda opowiadająca o wodzie. Dzieci mogą zobaczyć tam replikę batyskafu, który zszedł na dno Rowu Mariańskiego, zrozumieć powstawanie fal, czy obejrzeć repliki wielkich statków. Ceny biletów: 32 zł normalny, 23 zł ulgowy, 85 zł rodzinny (2+2). Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem.

Czytaj więcej: Hydropolis

Aquapark

Gdzie jechać na dzień dziecka? Aquapark to świetny pomysł. Fot. Shutterstock

Aquaparków w Polsce jest bardzo wiele i mają zróżnicowany zakres cen. Można tam przede wszystkim znaleźć baseny, ale też zjeżdżalnie, wodne place zabaw, rzeki z rwącym nurtem, jacuzzi i sztuczne fale. Godny polecenia jest Aquapark Wrocław. Warto także skorzystać z oferty Term Maltańskich w Poznaniu, Aquaparku Fala w Łodzi, Term Bania w Białce Tatrzańskiej, Term Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej, Term Chochołowskich w Chochołowie czy też aquaparku w Krakowie. W każdym zakątku Polski jest ciekawe miejsce na wodne szaleństwa.

JuraPark

JuraPark w Solcu Kujawskim. Fot. aaabbbccc, Shutterstock

Gdzie jechać na Dzień Dziecka z maluchem, który uwielbia dinozaury? JuraPark to gotowa odpowiedź. Takich miejsc jest w Polsce kilka, a w każdym na dzieci czekają wielkie gady w skali 1:1 odwzorowane z dużą dbałością o szczegóły. Można się nieźle przestraszyć! Szczegóły i ceny w naszym tekście.

Sprawdź: Najlepsze parki dinozaurów w Polsce (Top 5)

Zoo

Lemur z zoo w Opolu. Fot. Shutterstock

Wycieczka do ogrodu zoologicznego to doskonały pomysł, szczególnie dla dziecka, które kocha zwierzęta albo chce jakieś mieć i się nim opiekować. Przy okazji takiej wizyty trzeba wytłumaczyć dziecku, jaką rolę w ochronie i rozmnażaniu zagrożonych gatunków pełnią ogrody zoologiczne. Warto zakorzenić dobre zachowania i wyjaśnić, dlaczego nie dokarmia się zwierząt i nie puka im w szybkę. Gdzie szukać najlepszych zoo? My to wiemy.

Sprawdź: Najlepsze ogrody zoologiczne w Polsce

Park linowy

park linowy
Park linowy. Fot. Andrzej Kubik, Shutterstock

Jeśli masz nadaktywnego kilkulatka, już wiesz, gdzie jechać na dzień dziecka w Polsce. W parku linowym wyszaleje się za wszystkie czasy. Takie atrakcje można spotkać w wielu miastach, a trasy mają różny stopień trudności. Zebraliśmy parki linowe w jednym miejscu.

Czytaj więcej: Najciekawsze parki linowe w różnych częściach Polski

Planetarium

Planetarium w Toruniu. Fot. Shutterstock

Planetaria nie tylko zapewniają świetną rozrywkę, ale też potrafią wiele nauczyć. Można dowiedzieć się tam wiele o kosmosie, gwiazdach i innych ciałach niebieskich. Gdzie jechać na Dzień Dziecka, żeby przy okazji miało to walor edukacyjny? Planetarium to dobry pomysł, a my podpowiemy, gdzie ich szukać.

Sprawdź: Obserwatoria astronomiczne i planetaria w Polsce

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju

Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju. Fot. Piotrus, CC BY-SA 3.0

Muzeum Zabawek mieści się nie tylko w Karpaczu, ale też w Kudowie-Zdroju, kolejnym mieście na Dolnym Śląsku. Stworzyła je dwójka miłośników zabawek, a łącznie jest ich 5200 różnych epok od starożytności po lata 80. Muzeum czynne jest codziennie od godz. 10 do 17, a od maja do sierpnia od godz. 9 do 18. Normalny bilet wstępu kosztuje 19 zł, a ulgowy 15 zł.

Czytaj także: Kudowa-Zdrój atrakcje

Smok Wawelski

smok wawelski
Gdzie jechać na Dzień Dziecka w Krakwie? Smok wawelski! Fot. Shutterstock

Ziejący ogniem Smok Wawelski to niezła atrakcja dla dzieci. Przy okazji poznają legendę o dzielnym szewczyku Skubie, który pokonał smoka podstępem i podstawił mu pod jaskinię pełną siarki owieczkę. Grota smoka znajduje się tuż pod wawelskim wzgórzem, więc można połączyć odwiedziny u smoka ze zwiedzaniem Zamku Wawelskiego.

Czytaj więcej: Smok Wawelski – legenda o symbolu Krakowa

Tor saneczkowy

Tor saneczkowy Góralka. Fot. torpolanica.pl

Dobrym pomysłem gdzie jechać na Dzień Dziecka będzie całoroczny tor saneczkowy. To na przykład Kolorowa w Karpaczu, czy też Góralka w Polanicy-Zdroju. Są tam także park linowy i plac zabaw. To bardzo atrakcyjne miejsce dla dzieci. Jeden przejazd na torze saneczkowym (całorocznym) kosztuje 10 zł, a karnet na dwa przejazdy 16 zł.

Czytaj więcej: Polanica-Zdrój atrakcje

Parki miniatur

Zamek w Karpnikach w Parku Miniatur w Kowarach. Fot. Mariusz Świtulski, Shutterstock

W Polsce jest kilka parków miniatur. Jeden znajduje się na przykład w Międzyzdrojach i przedstawia budynki znad Bałtyku w pomniejszeniu. Bilety normalne kosztują 29 zł, a ulgowe 24 zł, ale w urodziny wstęp jest za darmo. Bardziej znanym parkiem jest ten w Kowarach. Jest tam 48 miniatur, a większość z nich to obiekty, które można podziwiać na terenie Dolnego Śląska. Ceny biletów od 25 do 27 zł.

Czytaj więcej: Park miniatur w Kowarach – małe jest piękne

Western City

Western City. Fot. Patryk Kosmider, Shutterstock

Western City to pomysł dla dzieci zakochanych w dzikim zachodzie, kowbojach, Indianach i ściganiu bandytów. W tej bajkowej krainie w Karpaczu dzieci poznają także historię amerykańskich Indian, więc miejsce to ma także walor edukacyjny. Na pewno szczególnie spodoba się chłopcom. Bilety do kupienia w cenach: 31 zł normalny, 27 zł ulgowy.

Czytaj więcej: Karkonosze – atrakcje i ciekawe miejsca

Oceanarium

Oceanarium Afrykarium w zoo we Wrocławiu. Fot. Pixabay

W Polsce jest kilka oceanariów. Jedno z nich znajduje się w Kołobrzegu. Można tam zobaczyć m.in. rekiny, skrzydlice, piranie, płaszczki, rozgwiazdy, rozdymki czy też mureny. Bilety normalne kosztują 30, a ulgowe 25 zł.

Oceanarium w Kołobrzegu

Można także wybrać się do największego oceanarium w Polsce, czyli Afrykarium w Zoo Wrocław. Pawilon poświęcony jest zwierzętom z Afryki w tym licznym rybom, a w wielkim basenie z akrylowym tunelem pływają m.in. rekiny i płaszczki.

Czytaj także: Afrykarium – unikatowe oceanarium w skali świata

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE