Mamy coś dla prawdziwych leniuchów i poszukiwaczy niczym nie zmąconej ciszy. Jakie są największe oazy spokoju w naszym kraju i gdzie odpocząć w Polsce tak naprawdę, bez tłumu turystów, natrętnych sprzedawców i kolejek do kas biletowych? Mamy kilka podpowiedzi.

1Biebrzański Park Narodowy

Biebrzański Park Narodowy to idealne miejsce, jeśli pytasz gdzie odpocząć w Polsce. Fot. Shutterstock

Największy wśród 23 parków narodowych Polski. Znajduje się na obszarze województwa podlaskiego. Najważniejszymi terenami dla tego parku są bagna biebrzańskie oraz rezerwat przyrody Czerwone Bagno. To właśnie tu znajduje się najlepiej zachowany w Europie system torfowisk. Bagna na terenie parku narodowego zamieszkuje aż 300 gatunków ptaków a wśród nich żurawie, rybitwy oraz sowy.

Biebrzański Park Narodowy obfituje w szlaki turystyczne. Utworzono tu aż 18 szlaków pieszych o łącznej długości ok. 500 km, trzy szlaki rowerowe (148 km), trzy szlaki kajakowe, a także 8 ścieżek przyrodniczych.

Poprzedni

4 KOMENTARZE

  1. Piekne miejsca .zachecam sorawdzic na pomorzu Połczyn Zdrój z pieknym parkiem i wieloma sanatoriami oraz bliskim polozeniu do Baltyku….

  2. Jeżeli wypoczynek jest priorytetem, tak jak w naszym przypadku to polecam zerknąć na ośrodek Riviera – Krasne. Jesteśmy z żoną zwolennikami spokojnego, pełnego ciszy i natury wypoczynku. U nich mieliśmy wszystko to czego nam potrzeba. Obszar ośrodka ogromny.. Na jego terenie jezioro, łódeczki. Nawet sprzęt rybacki można było wypożyczyć. Bardzo nam się podobało. W tym roku ten sam kierunek

  3. Pięknie miejsca. Ja lubię jeździć pod Kraków do Hotelu Pod Kamykiem. Jest bardzo w domowym klimacie dzięki przemiłej właścicielce. Zadbany, czysty, w dobrej lokalizacji. Odpoczywam tam jak nigdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj