Gorce to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. Ich nazwę można tłumaczyć jako gorejące, czyli płonące góry – tak właśnie wspominał je Jan Długosz. Z kolei XX-wieczny pisarz Władysław Orkan pisał o nich: Naprzeciw Tatr, między doliną nowotarską a wężowatą kotliną Raby, wspięło się gniazdo dzikich Gorców. Od romantycznych Pienin rozdzielał je wartki kamienicki potok, a od spiskiej krainy odgraniczył je bystry Dunajec. Samotnie stoją nad wzgórzami. 

Tutaj znajdziemy miejsce rozbicia się amerykańskiego bombowca, chatkę Karola Wojtyły, czarodziejską kapliczkę i olbrzymie skały – niesamowite ostańce.

1Zdumiewające Gorce

Gdzieś między Tatrami a Pieninami, w sąsiedztwie spozierającego zza Dunajca Beskidu Sądeckiego, znajdziemy Gorce. Te niewysokie góry, których najwyższym szczytem jest Turbacz (1310 m n.p.m.) to wciąż niedoceniany i nieco pomijany przez turystów kierunek. Dzięki temu można zaszyć się tam w zupełnej ciszy i podziwiać piękne widoki.

Poprzedni
Poprzedni artykułPałac w Wąsowie – XIX-wieczne marzenie o średniowieczu
Następny artykułSkarby Dolnego Śląska – gdzie są ukryte?
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.