Strona głównaTop 10Najciekawsze parki linowe w różnych częściach Polski

Najciekawsze parki linowe w różnych częściach Polski

Parki linowe cieszą się coraz większą się popularnością, bo możemy posmakować odrobinę survivalu, powspinać się i sprawdzić swoją zwinność. Za sprawne przejście zawieszonych w powietrzu przeszkód czeka nagroda – zjazd tyrolką. Gdzie są najciekawsze parki linowe w Polsce? Mamy dla Was kilka pomysłów.

Ciekawe parki linowe wśród dinozaurów

Dinozaur w JuraParku Krasiejów
Dinozaur w JuraParku Krasiejów. Fot. Shutterstock

Dinoparki i JuraParki w Polsce często mają place zabaw i liczne atrakcje towarzyszące, wśród których można znaleźć także parki linowe. Czasami mieszczą się one na terenie parków z dinozaurami, czasami obok i są prowadzone przez inne firmy.

  • Dinopark w Szklarskiej Porębie posiada park linowy jako atrakcję towarzyszącą
  • Park Dinozaurów Łeba Park ma małpi gaj – tor przeszkód zawieszony na drzewach wymagający umiejętności wspinaczki.
  • W Bałtowie nieopodal parku dinozaurów JuraPark Bałtów, gdzie także jest mnóstwo atrakcji, znajduje się Park Linowy Skarbka. Obok JuraParku w Solcu Kujawskim znajduje się Park Linowy Forest Jump. Z kolei w JuraParku Krasiejów jest jedynie namiastka parku linowego – tyrolka.

Czytaj więcej i poznaj ceny: Najlepsze parki dinozaurów w Polsce (Top 5)

Inne parki linowe w Polsce warte uwagi

Dziewczynka w parku linowym
Dziewczynka w parku linowym. Fot. Andrzej Kubik, Shutterstock

Trollandia to jedna z nowszych atrakcji Szklarskiej Poręby na Dolnym Śląsku. Jest to zabawa dla tych, którzy lubią adrenalinę i nie lękają się wysokości i przestrzeni. Ten park linowy jest usytuowany w centrum Szklarskiej Poręby, w Parku Miejskim przy ul. Jedności Narodowej.

Czytaj więcej: Szklarska Poręba – atrakcje na lato i zimę

Bydgoszcz może pochwalić się największym parkiem miejskim w Polsce. W odległości zaledwie trzech kilometrów od centrum znajduje się Myślęcinek zajmujący aż 830 hektarów. Jest tam także park linowy.

Czytaj więcej: Myślęcinek – największy park miejski w Polsce

Power Park Łeba słynie z parku linowego i tyrolki. Jest tam też tor offroadowy i gokartowy, można także spróbować swoich sił w paintballu lub na strzelnicy.

Czytaj więcej: Łeba – atrakcje krainy wydm (i dinozaurów!)

Farma Iluzji to park rozrywki dla całej rodziny w woj. mazowieckim, w którym można zobaczyć m.in. latającą chatę, muzeum iluzji, tunel zapomnienia, czy pałac luster. Czekają tam na najmłodszych piraci, faraonowie i dzikie smoki, labirynty, lasek doświadczeń, wielkie szachy, lejek grawitacyjny, czy muzyczna polana. Jest także park linowy.

Czytaj więcej: Park rozrywki Farma Iluzji

We Wrocławiu najpopularniejszym parkiem linowym jest ten na Wyspie Opatowickiej. Posiada wiele tras o różnym stopniu trudności, w tym taką dla najmłodszych. Po szybkim szkoleniu można ruszać w trasę w koronach drzew.

W Poznaniu z kolei park linowy można znaleźć nad Jeziorem Maltańskim. To jeden z największych ośrodków rekreacyjnych miasta. Na jeziorze odbywają się regaty, wokół kursuje Kolejka Parkowa Maltanka, a na brzegu i tafli jeziora czeka na nas mnóstwo różnorodnych atrakcji, nawet tor saneczkowy i kino letnie.

Spróbujcie także zakopiańskich parków linowych. Jeśli lubicie aktywy wypoczynek to powinna Was zainteresować bogata oferta parków linowych w Zakopanem. W okolicach znajdują się aż 3 tego typu atrakcje. Koszt biletu to około 30-50 zł.

Czytaj także: Zakopane – atrakcje warte zobaczenia (Top 9)

Warszawa ma kilka parków linowych, tam każdego dnia tygodnia można zobaczyć inny. Wszystkie oferują różnorodne trasy i obowiązkowe szkolenia z instruktorami.

W Szymbarku oprócz słynnego domu do góry nogami znajdziemy także park linowy. Miejscowość znajduje się w woj. pomorskim i oferuje mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Ogółem parków linowych w Polsce jest kilkaset. Średnio bilet na jedną trasę lub pakiet na kilka tras (który bardziej się opłaca) mieści się w przedziale 20-60 zł. Ceny czasami są zależne od sezonu. Który z parków linowych jest Waszym ulubionym?

Bądźmy w kontakcie: Polska Zachwyca na Facebooku

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE