Polskie Tatry są przepiękne i przez cały rok dostarczają niesamowitych wrażeń i niezapomnianych widoków. Gdzie w Tatrach szukać łatwych szlaków, idealnych do przemierzania z rodziną albo dobrych na zimę? Mamy kilka podpowiedzi. Oto 9 łatwych szlaków w polskich Tatrach, które sprawdzą się nawet w śnieżną pogodę lub podczas spaceru z maluchami i osobami starszymi.

1Dolina Kościeliska

dolina kościeliska
Dolina Kościeliska. Fot. Shutterstock

Dotarcie do Doliny Kościeliskiej i spacer nią, to nie są bardzo wymagające fizycznie wyzwania. Można się tam zapuścić i podziwiać okalające ją skały, jeśli trasa akurat nie jest zamknięta z powodu zagrożenia lawinowego. Tak bywa, gdy istnieje ryzyko, że ze stromych zboczy spadnie na turystów śnieg. Sam trekking nie jest niebezpieczny, bo odbywa się właściwie na płaskim terenie i nie pokonuje się dużych wzniesień.

Zimą najlepiej wybrać się tam rano jeśli chce się mieć więcej słońca i mniej turystów na trasie, a nieco później, by mieć pewność że trasy zostaną przez kogoś wydeptane, jeśli w nocy spadł śnieg. Dolina Kościeliska słynie z jaskiń, na pewno warto je odwiedzić latem nawet z małymi dziećmi. Ale to nie jest atrakcja dostępna zimą.

Poprzedni
Poprzedni artykułCerkwie Beskidu Niskiego – piękno architektury drewnianej
Następny artykułMałopolskie zamki – szlak warowni w rejonie Krakowa (Top 14)
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here