Co fascynującego można robić w Polsce o każdej porze roku? Odkrywać najpiękniejsze polskie zamki. Wiele z nich znajduje się w Małopolsce. To m.in. warownie królewskie lub twierdze na Szlaku Orlich Gniazd. Oto najciekawsze małopolskie zamki.

1Zamek Tropsztyn

zamek tropsztyn
Zamek Tropsztyn. Fot. Shutterstock

Zamek Tropsztyn warto krótko wspomnieć, bo to ciekawy przykład udanej rewitalizacji. Warownia wychyla się spomiędzy drzew nad Jeziorem Czchowskim na małopolskim szlaku. Ten zrekonstruowany zamek rodu Ośmiorogów położony jest w Wytrzyszczce. Dawny zamek obronny stał na półwyspie nad Dunajcem od co najmniej 1231 r. Szybko podupadł, a już w XVI w. był opisywany jako ruina. Odbudowa trwała od 1993 r. a obecnie warownia udostępniona jest do zwiedzania.

Poprzedni
Poprzedni artykułNajłatwiejsze szlaki w Tatrach w sam raz dla początkujących (Top 9)
Następny artykułDarmowe atrakcje Szczecina – 10 miejsc, które warto odwiedzić za 0 zł
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here