Strona głównaTop 10Najnowsze atrakcje turystyczne w Polsce. Objechałeś kraj kilka lat temu? Tego nie widziałeś! (Top 9)

Najnowsze atrakcje turystyczne w Polsce. Objechałeś kraj kilka lat temu? Tego nie widziałeś! (Top 9)

Polska szybko się zmienia, a nowych atrakcji przybywa. Jeśli zwiedzałeś Polskę dawno temu, tych atrakcji wtedy jeszcze nie było. Oto miejsca, które trzeba zobaczyć, by nadrobić zaległości.

Skok ze Stadionu Wrocław

Dream Jump, czyli skoki z korony Stadionu Wrocław to atrakcja dostępna od 2014 roku. Jeszcze kilka lat temu wolne spadanie ani skoki na bungee nie były tak powszechne. Dziś można się tak zabawić w wielu polskich miastach. W odróżnieniu od skoku na bungee, lot ze Stadionu Wrocław jest bardziej płynny. Masz odwagę stanąć na krawędzi na wysokości 40 m i skoczyć?

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku

Muzeum II wojny światowej w Gdańsku
Muzeum II wojny światowej w Gdańsku. Fot. Jacek Dylag, Shutterstock

To całkiem nowe muzeum – otwarte w marcu 2017 roku w Gdańsku dla upowszechnienia wiedzy o II wojnie światowej. W konsultacjach przy tworzeniu interaktywnych wystaw brali udział tacy wybitni historycy jak Norman Davies.

Na ogromnej wystawie można zobaczyć jak wyglądało życie Polaków u progu wybuchu II wojny światowej dosłownie wchodząc im do mieszkań. Przedstawiono także realistyczne makiety zniszczonych budynków i ulic. Muzeum wyjaśnia jak doszło do wojny i co działo się po niej. Opowiada wojenną historię nie tylko Polski, ale i świata.

Platforma widokowa w Krynicy-Zdroju

Rozbudowana platforma widokowa pozwalająca na spacer w chmurach to najnowsza atrakcja Krynicy-Zdroju. Najwyższym elementem konstrukcji jest wieża o wysokości 49,5 m.

Ścieżka ma łącznie ponad kilometr długości. Możemy znaleźć ją w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena przy ul. Słotwińskiej.

Imaginarium

Imaginarium we Wrocławiu to miejsce, w którym możemy przenieść się w alternatywną rzeczywistość. Wystarczą specjalne okulary, by znaleźć się pod wodą lub wysoko w powietrzu.

Centra wirtualnej rzeczywistości to jedne z nowszych atrakcji w Polsce i dopiero się pojawiają. Z biegiem czasu będzie ich pewnie coraz więcej.

Muzeum Wódki w Warszawie

wódka i kiełbasa ilustruje muzeum wódki
Gdzie jak nie w Polsce mogłoby powstać muzeum wódki? Fot. Pixabay

W 2017 r. w Warszawie otwarto Muzeum Wódki przy ul. Wierzbowej. Można tam poznać arkana powstawania czystego trunku, a nawet pokusić się o degustację. W Warszawie chyba lubią wódkę, bo po drugiej stronie Wisły jest Muzeum Polskiej Wódki. Które lepsze? Degustatorzy z chęcią pewnie przekonają się sami.

Tunele aerodynamiczne

Tunel aerodynamiczny
Tunel aerodynamiczny to doskonała zabawa. Fot. Shutterstock

W wielu większych polskich miastach można pofruwać i to dosłownie. Taką możliwość dają tunele aerodynamiczne. Są już obecne od kilku lat na polskim rynku, ale wiele osób nie próbowało jeszcze takiej aktywności.

Pionowe tunele aerodynamiczne znajdziemy we Wrocławiu, Lesznie czy też w Warszawie. Nie przypominają takich tuneli, w których prowadzi się testy z użyciem najnowszych modeli samochodów. Są lepsze, bo samemu możesz unosić się w powietrzu!

HistoryLand w Krakowie

HistoryLand w Krakowie to miejsce, w którym można poznać losy historii i przebieg ważnych bitew dzięki… klockom LEGO. Inscenizacje to zbiór wielu figurek, które przedstawiają np. pole bitwy pod Grunwaldem czy pod Oliwą. To jedyne takie miejsce, w którym makiety z LEGO… ożywają.

Makiet LEGO należy szukać w Starym Dworcu Głównym przy placu Jana Nowaka Jeziorańskiego 3. Atrakcja jest czynna od 2017 r.

Muzeum PRL w Sępólnie Krajeńskim

Wielu z nas ma jeszcze w domach stare AGD rodem z PRL, które nigdy się nie psuło: odkurzacz, pralkę, może żelazko. Takie przedmioty często się jednak wyrzuca. Niepotrzebnie, chętnie przyjmą je muzea PRL.

Takie atrakcje można znaleźć w Krakowie, Warszawie, a najnowsze otwarto w 2018 r. w Sępólnie Krajeńskim w woj. kujawsko-pomorskim przy ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 15.

Można tam zobaczyć starą meblościankę, czy Rometa, ale także przedmioty użytku codziennego, ubrania i żywność. Można wrócić wspomnieniami do lat, gdzie na kartki kupowało się towary, których i tak nie było w sklepach.

Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy otwarto w 2018 roku. To przede wszystkim sporej wielkości aquapark z basenem sportowym i strefą rekreacyjną oraz z kilkoma odjechanymi zjeżdżalniami. W środku jest także saunarium z różnymi rodzajami saun, tężnią solankową i łaźniami piwnymi. Nawiązuje to nieco do tyskiej tradycji browarnictwa, a piwo jest warzone na miejscu na oczach klienta.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE