W polskich miastach główną rolę handlową pełniły niegdyś rynki. W średniowieczu to wokół nich skupiał się cały handel. Oto najsłynniejsze dawne targowiska w Polsce, gdzie niegdyś odmierzano sukna, wykuwano podkowy i handlowano inwentarzem.

1Plac Solny – dawne targowiska

wrocław plac solny
Wrocław, plac Solny. Fot. trabantos, Shutterstock

Plac Solny powinien odwiedzić każdy, kto zwiedza stolicę Dolnego Śląska. Był to obok Rynku najważniejszy plac kupiecki we Wrocławiu. Od średniowiecza znajdowały się tam stragany. Handlowano tam solą, skąd wzięła się nazwa placu. Z biegiem wieków przeznaczenie placu się zmieniało. Dziś jest to popularne miejsce spotkań otoczone kolorowymi kamieniczkami. Znane jest głównie z tego, że to właśnie tu niemal o każdej porze dnia i nocy można kupić kwiaty.

Poprzedni
Poprzedni artykuł6 faktów o Polsce, którym byś zaprzeczył. Ale to prawda!
Następny artykułNajszybciej zmieniające się miejsca w Polsce. Jedź tam, zanim będzie za późno!
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here