Co zwiedzić w Polsce? Top listy najczęściej odwiedzanych atrakcji zawierają głównie starówki wielkich miast. My stworzyliśmy zestawienie niebanalnych, intrygujących miejsc, które naprawdę Was interesują. Zebraliśmy najczęściej czytane przez Was artykuły o niesamowitych polskich zabytkach, tajemniczych tworach, pięknych miastach, starych kopalniach, zagadkowych lokalizacjach. Oto te robiące prawdziwą furorę najciekawsze atrakcje Polski od miejsca 23 do 1. Która wygrała?

22Łazienki Królewskie

Rezydencja dla Stanisława Augusta Poniatowskiego wraz z ogrodem miała zostać utrzymana w stylu angielskim. Kolejne budynki powstawały według projektu Dominika Merliniego – włoskiego architekta. W tej unikatowej, przepięknej scenerii, koniecznie trzeba się przespacerować.

Łazienki Królewskie – tu czas się zatrzymał

Poprzedni artykułZamek w Kwidzynie – intrygująca twierdza
Następny artykułKorona Gór Polski – top 8 najwyższych szczytów
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.