Windsurfing w Polsce zyskuje coraz bardziej na popularności. Nic dziwnego, wystarczy choć raz spróbować tego sportu, poczuć promienie słońca na twarzy i wiatr we włosach, aby pokochać go na całe życie. Swoją przygodę z windsurfingiem możecie rozpocząć na Zatoce Puckiej, gdzie panują jedne z najlepszych warunków w Europie do uprawiania tego sportu. Jednak są także inne akweny w Polsce, gdzie nauczycie się tej dyscypliny i podszkolicie swoje umiejętności. Nigdy nie jest za późno, żeby spróbować windsurfingu w Polsce.

1Windsurfing w Polsce – Półwysep Helski

Każdy chyba wie, gdzie znajduje się mekka kite i windsurferów w Polsce. Jadąc wzdłuż Zatoki Puckiej nie sposób przegapić mieniących się na słońcu kolorowych żagli i desek. Nic dziwnego, bo nasze Małe Morze to jedno z najlepszych w Europie miejsc do uprawiania kite i windsurfingu. Płytka woda, silne wiatry i duża liczba szkół oferujących naukę tych wodnych sportów, to coś, co przyciąga zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Każde z miast na Półwyspie Helskim ma swoją indywidualną specyfikę i coś co przyciąga właśnie w to miejsce. Chałupy, pełne kempingów i pól namiotowych, swoją luźną atmosferą działają jak magnes na młodych surferów. Jastarnia i Kuźnica oferują dużą liczbę szkół, gdzie nauczymy się sportów wodnych od podstaw. Okolice te wyróżnia bogata baza noclegowa na każdą kieszeń – od kempingów i pól namiotowych po pensjonaty i hotele. Jeśli więc marzycie, aby poczuć wiatr we włosach płynąc na desce rozpocznijcie swoją przygodę właśnie na Półwyspie Helskim.

Przeczytajcie także: Nietypowe atrakcje Półwyspu Helskiego.

Poprzedni
Poprzedni artykułBrzeg – atrakcje miasta Piastów (Top 10)
Następny artykułBłękitna Flaga – polskie plaże, które od lat są gwarancją jakości, czystości i ekologii
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here