Śląskie to województwo pełne ciekawych miejsc, którego turyści często nie doceniają. Uchodzi za nudne, zanieczyszczone i nieciekawe – to niezwykle mylne skojarzenie. Śląskie atrakcje to zamki Szlaku Orlich Gniazd, prawdziwe bogactwo przyrody, Szlak Zabytków Techniki, mnóstwo zabytków i pałaców, a także piękne szczyty górskie i szlaki turystyczne.

1Pałac w Pławniowicach

Pałac w Pławniowicach. Fot. Shutterstock

Ten pięknie zachowany okazały pałac, znajduje się we wsi Pławniowice niedaleko Gliwic. Jego budowa rozpoczęła się w 1882 roku, a pałac stawiano trzy lata wraz z zespołem parkowo-pałacowym w stylu neomanieryzmu niderlandzkiego i romantyzmu eklektycznego. Pałac uchodzi za perełkę architektoniczną Śląska, posiada liczne wieżyczki, iglice, pinakle i lukarny, a także wyróżniającą go elewację z czerwonej cegły klinkierowej.

Wstęp do pałacu jest możliwy tylko sezonowo. Można go odwiedzić od kwietnia do września. W kwietniu, maju, czerwcu i wrześniu zwiedzanie jest możliwe w czwartki o 11 i 13, a w niedziele o 16. W lipcu i sierpniu w czwartki o 11 i 13, a w niedziele o 14, 15, 16 i 17.

Czytaj także: Pałac w Pławniowicach – śląska perełka

Poprzedni
Poprzedni artykułŚwiętokrzyskie atrakcje – 33 skarby zdumiewającego województwa
Następny artykułNajpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here