Wybierając się na wakacje chcemy mieć pewność, że spędzimy nasz wolny czas w najlepszych warunkach. Błękitna Flaga, to program, którego celem jest promocja ochrony środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Znaku Błękitnej Flagi mogą używać tylko ośrodki spełniające założenia programu. Przedstawiamy Wam miejsca w Polsce, które od lat zdobywają ten tytuł i są gwarancją doskonałego odpoczynku.

1Świnoujście – Błękitna Flaga

świnoujście plaża
Plaża w Świnoujściu. Fot. Shutterstock

Świnoujście to jedyne miasto w Polsce, które otrzymuje tytuł Błękitnej Flagi nieprzerwanie od 16 lat. Plaża na wyspie Uznam to miejsce wyjątkowe, działające zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. To piękne, zadbane kąpielisko każdego roku przechodzić rygorystyczne kontrole m.in. jakości wody, bezpieczeństwa i czystości.

Pracownicy plaży, która znajduje się na lewym brzegu Świnoujścia, dbają o jej jakość przez cały rok. Miejsce odpoczynku sprzątane jest przez cały rok, piasek jest bronowany – rozbijany na drobniutkie ziarenka, a infrastruktura jest rozbudowywana, aby z plaży mogły korzystać także osoby niepełnoprawne i rodzice z małymi dziećmi. W sezonie wakacyjnym bezpieczeństwa pilnują ratownicy, którzy wyposażeni są w nowoczesny sprzęt ratowniczy.

Warto wspomnieć, że w Świnoujściu, oprócz plaży na wyspie Uznam, Błękitną Flagą wyróżniane są także 2 inne miejsca: Marina Basen Północny (po raz 13) oraz Kąpielisko Warszów (po raz 2).

Przeczytajcie także: Świnoujście – atrakcje najpiękniejsze nad Bałtykiem.

Poprzedni
Poprzedni artykułWindsurfing w Polsce – w tych miejscach chwycicie wiatr w żagle
Następny artykułCo robić latem we Wrocławiu? Pomysły dla każdego
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here