Które warownie w Polsce można odwiedzić bezpłatnie? Jest ich całkiem sporo, choć większość z nich to trwałe ruiny. Warto jednak wybrać się w te stare mury i poczuć niepowtarzalny klimat. Oto zamki w Polsce za darmo.

1Zamek królewski w Inowłodzu

Zamek w Inowłodzu – tu gmina organizuje liczne wydarzenia plenerowe. Fot. Shutterstock

Są tu organizowane gry terenowe i różne wydarzenia kulturalne. Zamek w Inowłodzu w województwie łódzkim wręcz tętni życiem w porównaniu do innych warowni w ruinie. Zwiedzanie indywidualne jest bezpłatne, można odwiedzić to miejsce w tygodniu w godzinach: 9-17 oraz w weekendy od 9 do 18. Zwiedzanie w grupach z przewodnikiem należy umówić pod numerem tel. 502 591 575.

zamek w inowłodzu w woj. łódzkim
Zamki w Polsce za darmo – twierdza w Inowłodzu. Fot. Shutterstock

Ruiny zamku królewskiego z XIV wieku znajdują się w dolinie rzeki Pilicy. Po raz pierwszy zamek wspomniany jest w XIV-wiecznej Kronice Janka z Czarnkowa, jako obiekt ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Jego powstanie datuje się na lata 1356-1366. Funkcją zamku była ochrona komory celnej znajdującej się na brodzie pilickim, leżącym na szlaku handlowym biegnącym ze Lwowa przez Sandomierz do Torunia. Obok zamku w Łęczycy był jednym z dwóch zamków królewskich znajdujących się na terenie ziemi łęczyckiej.

Czytaj więcej: Zamek w Inowłodzu w Przewodniku Polska Zachwyca.

Na kolejnym slajdzie zamek w Krupem

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here