W tym tekście nie znajdziecie Wieliczki, Krakowa i Warszawy. Oto 7 niesamowitych miejsc w Polsce, które mają zaskakujące atrakcje, ale niewiele osób tam zagląda. Tymczasem jedna wycieczka może przynieść całą garść zachwytów.

1Zamojszczyzna – nie tylko Zamość

Zwierzyniec, kościół na wodzie. Fot. Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0

Jeśli odwiedzacie Zamość i pomijacie jego okolice, robicie duży błąd. To właśnie w niewielkiej odległości od tego miasta znajduje się mnóstwo pomijanych atrakcji!

Roztoczański Park Narodowy kojarzy się przede wszystkim z ciszą i spokojem. Na tych terenach założono hodowlę koników polskich. W Zwierzyńcu można oglądać m.in. pałac Plenipotenta, zwany potocznie Plenipotentówką. To piękna willa z lat 1880-1890 w stylu szwajcarskim zbudowana z inicjatywy ordynata Tomasza Franciszka Zamoyskiego.

Ale to kościół pw. św. Jana Nepomucena zwany potocznie kościołem na wodzie lub kościołem na wyspie, uznaje się za największą atrakcję Zwierzyńca. Nas zachwyca! Staw z czterema wyspami powstał z inicjatywy Marysieńki.

Jeśli lubicie takie miejsca, to jest także Kaplica Na Wodzie w Krasnobrodzie. To miejsce pielgrzymkowe zwane Kaplicą Objawień i pochodzi z XVIII w. Kaplica została zbudowana na pamiątkę objawienia z 1640 roku.

W Szczebrzeszynie zobaczymy nie tylko pomnik chrząszcza, ale poznamy historię wielokulturowego miasta odwiedzając m.in. cmentarz żydowski w Szczebrzeszynie a także cerkiew w Szczebrzeszynie.

Poprzedni
Poprzedni artykułBudniki – zapomniana osada na 113 dni w roku spowita w ciemności
Następny artykułMuchołapka – miejsce, które obrosło legendą. Czy był ku temu powód?
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here