Opolskie jest obok woj. lubuskiego najrzadziej odwiedzanym regionem. Niecały 1 proc. turystów zatrzymuje się latem właśnie tu, podczas gdy w woj. pomorskim wypoczywa ponad 20 proc. Polaków. Turyści rzadko zatrzymują się na trasie między Dolnym Śląskiem a Śląskiem i Małopolską. Oto 9 dowodów na to, że to błąd. Przedstawiamy atrakcje Opolszczyzny, które po prostu trzeba zobaczyć.

1Wenecja Opolska

Wenecja Opolska
Wenecja Opolska to niedoceniana atrakcja. Fot. Shutterstock

Wenecją Opolską nazywane są rzędy kamienic przy kanale Młynówki w Opolu.

Opole leży nad Odrą, Kanałem Ulgi, Kanałem Młynówki i ich dopływami. Najpiękniejsze trasy spacerowe leżą właśnie nad wodą. Rzeka była osią, wzdłuż której kształtowała się osada, a następnie miasto – jedno z najstarszych w Polsce. Powstało około 950 roku, a więc liczy ponad 1060 lat.

Kamieniczki Starego Miasta odbijające się w wodzie nazywane Opolską Wenecją są wdzięcznym plenerem zdjęciowym. Kanał Młynówki, czyli starego koryta Odry, wręcz promienieje od rzędu podświetlonych kamienic.

To co nam najbardziej podoba się w Opolu, to klimat łączący nowoczesność z tradycją. Możemy tu obejrzeć świetlistą fontannę i pójść do jednej z uroczych knajpek w pobliżu Młynówki, gdzie warto zamówić deser albo orzeźwiające piwo.

Poprzedni
Poprzedni artykułDlaczego polskie atrakcje są przereklamowane i co wybrać w zamian?
Następny artykułTop 7 polskich rzeczy za którymi tęsknisz, gdy jesteś za granicą
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here