Znane przysłowie mówi: Cudze chwalicie, swego nie znacie. Warto na każdym kroku podkreślać jak piękne zakątki znajdują się w naszym kraju. Nie trzeba jechać poza Polskę, aby przeżyć coś niezwykłego. Zebraliśmy dla Was najpiękniejsze i najbardziej oryginalne atrakcje przy granicy z polskimi sąsiadami. Jedźcie i cieszcie się tym co nasze!

2Zamek w Niedzicy – atrakcje przy granicy

zamek w niedzicy
Zamek w Niedzicy. Fot. Shutterstock

Kilka kilometrów od granicy ze Słowacją znajduje się wyjątkowa atrakcja. Niedzicki zamek to miejsce jak z bajki. Górująca nad okolicą okazała warownia wybudowana została w latach 1320-1330. Zamek miał stać na straży szlaku handlowego łączącego Węgry z Polską. To co urzeka w nim najbardziej to jego położenie. Budowla znajduje się na wapiennym wzniesieniu, około 80 m nad poziomem Dunajca, a gdy już znajdziemy się na jego szczycie zobaczymy wspaniały widok na Pieniny, zaporę, zamek czorsztyński, a nawet Tatry.

Wnętrza zamku to także wyjątkowa atrakcja, która pozwoli nam przenieść się w czasie. Po wejściu na teren zamku warto skierować swoje kroki do wozowni prezentującej zabytkowe pojazdy konne, sanki spacerowe, akcesoria podróżne. W niedzickim zamku zobaczymy także lochy z salą tortur, gdzie według legendy więziono Janosika. Na dziedzińcu znajduje się także studnia wykuta w litej wapiennej skale o głębokości ponad 60 m.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here