Szybko rozwijająca się Bielsko-Biała w XIX wieku nazywana była Małym Wiedniem. Architekci pracowali nad tym, by upodobnić miasto do dzisiejszej stolicy Austrii. Jakie atrakcje Bielska-Białej warto zobaczyć? Między innymi ciekawe obiekty energetyczne.

2Zabytkowy budynek Poczty Polskiej

Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Mały Wiedeń. Fot. Pixabay

Jeśli chcecie przekonać się, dlaczego Bielsko-Biała nazywana była Małym Wiedniem, to niedaleko zamku Sułkowskich znajduje się zabytkowy neobarokowy gmach Poczty Polskiej. Wzniesiony został, jakże by inaczej, w stylu wiedeńskich budowli. Zaprojektował go Karol Korn, główny architekt miejski i jeden z twórców wiedeńskiego stylu Bielska-Białej. Wyróżnia się m.in. kopuła, a przy niej figury Jowisza i Merkurego. Dziś to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w mieście.

Poprzedni artykułLipcowy tydzień w znakomitym apartamencie nad samym morzem już za niecałe 90 zł/os. za noc!
Następny artykułJeziorko księżnej Daisy – mroczne miejsce, które nie chce być odwiedzane
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here