Strona głównaTop 10Międzyzdroje – atrakcje w mieście gwiazd (Top 10)

Międzyzdroje – atrakcje w mieście gwiazd (Top 10)

Co robić w Międzyzdrojach? Można być tam zarówno blisko gwiazd, jak i blisko natury. To idealne miejsce na plażowanie, ale też zwiedzanie i odkrywanie historii. Oto jakie Międzyzdroje atrakcje oferują przez cały rok.

Aleja Gwiazd

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach. Fot. ppart, Shutterstock

Macie ochotę porównać swoją rękę do odcisków dłoni Bogusława Lindy, Krystyny Jandy czy Zbigniewa Zamachowskiego? Można to zrobić w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd posiada ponad 150 odcisków dłoni znanych osób, a co rok pojawiają się nowe. Od 1996 r. odbywa się tam Festiwal Gwiazd, podczas którego można zobaczyć osoby z pierwszych stron gazet.

Czytaj więcej: Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach – Polskie Hollywood

Kawcza Góra

Kawcza Góra w Międzyzdrojach. Schody na plażę
Międzyzdroje atrakcje: Kawcza Góra. Schody na plażę. Fot. Shutterstock

To doskonałe miejsce obserwacyjne. Kawcza Góra to malowniczo położony punkt widokowy nad samym Bałtykiem, do którego z piaszczystej plaży prowadzą wygodne i ciekawie wyglądające schody. Kawcza Góra znajduje się już na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Innym wartym odnotowania punktem widokowym jest Gosań.

Molo w Międzyzdrojach

Molo w Międzyzdrojach. Fot. piotrbb, Shutterstock

Spacery w tym miejscu, oglądanie zachodów słońca i rejsy to najpopularniejsze z jakich słynie Molo Międzyzdroje atrakcje. Dużo się zmieniło, od kiedy w 1885 roku otwarto pierwsze molo w Międzyzdrojach. Przede wszystkim dziś molo jest dłuższe i mierzy imponujące 395 m. Stare molo zostało zniszczone podczas I wojny światowej, z kolei od 2005 roku atrakcja działa w nowej odsłonie. Na końcu mola działa przystań.

Plaża w Międzyzdrojach

plaża w międzyzdrojach
Plaża w Międzyzdrojach. Fot. pablopicasso, Shutterstock

Plaża w Międzyzdrojach to jedno z najczęściej wybieranych miejsc wypoczynku w mieście. Turyści nie mogą narzekać na brak dobrej infrastruktury. Oferta gastronomiczna jest szeroka, zejścia na plażę wygodne, a woda niezbyt głęboka. Plaża w Międzyzdrojach jest szeroka i piaszczysta.

Czytaj także: Najlepsze plaże w Polsce

Promenada w Międzyzdrojach

Promenada w Międzyzdrojach
Promenada w Międzyzdrojach. Fot. Shutterstock

Promenada w Międzyzdrojach to popularne miejsce spacerowe, zwłaszcza po renowacji. Można tam znaleźć zarówno lody na patyku czy gofry, jak i szeroki wybór pamiątek. To przy promenadzie znajduje się hotel Amber Baltic przypominający statek. W pobliżu znajduje się wspomniana wcześniej Aleja Gwiazd. Spacerując promenadą można także natrafić na Gabinet Figur Woskowych oraz Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Zakochani wpadli na pomysł, by wieszać swoje kłódki na balustradzie.

Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy
Wolin, Woliński Park Narodowy. Fot. Shutterstock

Woliński Park Narodowy, jeden z najciekawszych a zarazem najmniej znanych w Polsce, najlepiej odkrywać mając bazę w Międzyzdrojach. Od 1960 r. można tam oglądać niezwykłe formacje przyrodnicze i ciekawe chronione gatunki roślin i zwierząt. Aż 68 proc. parku zajmują sosny. Najpiękniejsze są jednak nadbałtyckie tereny Wolińskiego Parku Narodowego. Warto wybrać się tam na spacer pamiętając o zasadach obowiązujących w parku narodowym.

Czytaj więcej: Woliński Park Narodowy – królestwo malowniczych klifów

Zagroda pokazowa żubrów

mały żubr
Żubr, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

W Wolińskim Parku Narodowym można zobaczyć… żubry. Choć kojarzone są z zupełnie innymi terenami, zostały sprowadzone również tutaj i mają się całkiem nieźle. Na terenie parku założono zagrodę pokazową żubrów, w której mieszka od 5 do 12 przedstawicieli gatunku. W zagrodzie znajdują się również inne zwierzęta – dziki, sarny, jelenie a także bieliki. Bilety normalne do zagrody żubrów można kupić za 7 zł, a ulgowe w cenie 5 zł.

Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur, Zamek Książąt Pomorskich
Bałtycki Park Miniatur, Zamek Książąt Pomorskich. Fot. Flickr

Linia brzegowa Bałtyku ma 8000 km, ale można zobaczyć najważniejsze atrakcje w jej pobliżu w ciągu 45-minutowego spaceru. To możliwe w Parku Miniatur Zabytków Państw Nadbałtyckich, inaczej w Bałtyckim Parku Miniatur. Znajduje się tam 30 miniatur z 9 nadbałtyckich państw. Przedstawiają takie budowle jak katedra wileńska, Zamek Kalmarski, Brama Holsztyńska, czy Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Są tam także makiety miniaturowych kolejek. Bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 17 zł. W urodziny wstęp za darmo.

Papugarnia w Międzyzdrojach

Papugarnia
Papugarnia, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

W Papugarni w Międzyzdrojach kolorowe ptaki latają nad głowami, a czasami nawet się spoufalają. Te mądre zwierzęta potrafią wiele. Popisują się, pozują do zdjęć, przedrzeźniają, a nawet przytulają. Można się o tym przekonać to niezwykłe miejsce, w którym papugi fruwają wolne, bez konieczności zamykania w klatkach. Można tam wejść codziennie od 10 do 20, a wstęp kosztuje niecałe 20 zł.

Centrum Słowian i Wikingów

centrum słowian i wikingów
Centrum Słowian i Wikingów. Fot. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca

Dawniej Wolin zamieszkiwały różne ludy, a historia tej niezwykłej wyspy jest tak zdumiewająca, że można ją zgłębiać bez końca. Mało kto wie, że w pobliżu Międzyzdrojów znajduje się Centrum Słowian i Wikingów. Konkretnie znajduje się w Recławiu nad rzeką Dziwną.

Łodzie wikingów, 27 chat, dwie bramy z wałami i umocnieniami obronnymi oraz nabrzeże portowe: to wszystko są zaskakujące jak na Międzyzdroje atrakcje ale naprawdę istnieją! Można się tam przekonać, jak żyli Słowianie i czym zajmowali się na co dzień oraz obejrzeć rzemiosło i rękodzieło wytwarzane na miejscu wedle dawnych metod.

Czytaj więcej: Wolin – największa polska wyspa

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE