Nie macie pomysłu, gdzie schować się przed upałem? Możecie uciekniecie w góry albo do kopalni? Pomysłów jest wiele. Oto jak radzić sobie z upałami latem w Polsce.

1Pojedź w góry

Tatry. Fot. Shutterstock

Niedawno w Polsce biliśmy rekordy temperatury, a w Tatrach nadal leży śnieg, zwłaszcza w drodze na Rysy i na Orlej Perci. Co prawda wytapia się, ale w najwyższych partiach gór na najtrudniejszych szlakach, szczególnie w ocienionych żlebach jest jeszcze śnieżna pokrywa.

Jeszcze kilka dni temu najzimniej było na takich szlakach i szczytach jak Świnicka Przełęcz, Świnica, Kozi Wierch, Szpiglasowa Przełęcz od Doliny Pięciu Stawów Polskich, Rysy, Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem, Wrota Chałubińskiego, Orla Perć, Zawrat i Przełęcz Krzyżne. Ale uwaga! Nawet gdy żar leje się z nieba należy się tam wybierać odpowiednio przygotowanym i nie wdrapywać się na lodowe czapy w adidasach.

– Przechodząc przez takie miejsca, należy zachować ostrożność, ponieważ łatwo się tam poślizgnąć – ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Jeśli zachowamy ostrożność, w wysokich górach można z powodzeniem szukać ochłody. Jest tam po prostu zimniej.

Poprzedni
Poprzedni artykułMuzeum powozów w Galowicach – ciekawa atrakcja Dolnego Śląska
Następny artykułNajlepsze polskie miasta na wakacje nad morzem (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here