Strona głównaTop 10Najlepsze polskie miasta na wakacje nad morzem (Top 11)

Najlepsze polskie miasta na wakacje nad morzem (Top 11)

Jakie są najlepsze miasta na wakacje nad morzem? Nie ma na to jednej odpowiedzi, bo jedni cenią sobie atrakcje, a inni spokój i plaże możliwie bez ludzi. Zgromadziliśmy 11 podpowiedzi, które miasto wybrać nad Bałtykiem.

Interesują Cię wsie nad Bałtykiem? Pisaliśmy już o nich, oto one: Wakacje nad morzem bez tłumów? Oto wsie nad Bałtykiem idealne na lato (Top 15)

W tym zestawieniu znajdziecie tylko miasta.

Ustka

ustka nad morzem
Ustka. Fot. Shutterstock

Bunkry Blüchera, latarnia morska, budownictwo szkieletowe, Muzeum Chleba: w Ustce jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Plaża jest szeroka i czysta. Choć Ustka pozostaje jednym z najpopularniejszych letnich kurortów w Polsce i można tam spotkać sporo turystów, zdecydowanie warto ją odźwiedzić.

Czytaj więcej: Ustka – atrakcje nadmorskiego kurortu

Dziwnów

Martwa Dziwna
Martwa Dziwna. Fot. Stachufoto, CC BY-SA 3.0

Do atrakcji Dziwnowa należą m.in. Park Miniatur i Kolejek i Aleja Gwiazd Sportu. Aktywnie można wypocząć np. nad Zalewem Kamieńskim. Znajduje się tam most zwodzony, a gdy się dobrze poszuka, da się znaleźć także dinozaury.

Czytaj więcej: Dziwnów – atrakcje popularnego letniska (Top 10)

Hel

Półwysep Helski. Fot. Robson90, Shutterstock

Hel jest jedną z najpiękniej położonych miejscowości w Polsce. Cały półwysep skrywa mnóstwo różnych atrakcji, od takich jak fokarium po poniemieckie bunkry. Jest to jedno z tych miejsc na wakacje w Polsce nad morzem, gdzie trzeba przyjechać choć raz w życiu.

Czytaj więcej: Nietypowe atrakcje Półwyspu Helskiego

Łeba

Łeba. Fot. Shutterstock

Łeba to bardzo atrakcyjna propozycja na lato. Znajduje się tam Łeba Park pełen dinozaurów, który jest świetną atrakcją dla dzieci, a także Muzeum Motyli. Poza tym pełno tam szerokich plaż i wydm. Można też zgubić się w labiryncie. Warto wypocząć właśnie tutaj.

Czytaj więcej: Łeba – atrakcje krainy wydm (i dinozaurów!)

Władysławowo

plaża we władysławowie
Plaża we Władysławowie. Fot. Shutterstock

Władysławowo to wielki i głośny nadmorski kurort. Zdecydowanie jest to propozycja dla tych, którzy po prostu szukają atrakcji i nie przeszkadza im zgiełk i dużo ludzi. Wśród atrakcji z pewnością trzeba wymienić Ocean Park, gdzie gdzie można zobaczyć 50 modeli ryb i ssaków w skali 1:1. Jest stąd także niedaleko do labiryntu w kukurydzy i Grot Mechowskich, najkrótszej trasy turystycznej w Polsce. Widoczny już z daleka jest lunapark, który też warto odwiedzić.

Czytaj więcej: Władysławowo – atrakcje letniego kurortu (Top 12)

Mielno-Unieście

Plaża w Mielnie. Fot. Shutterstock

Mielno kojarzone jest z tłumami turystów, dyskotekami i jedną wielką imprezą. I tam można jednak znaleźć szerokie czyste plaże i cieszyć się przyrodniczymi atrakcjami takimi jak Jezioro Jamno. W Mielnie dla każdego jest coś ciekawego: bunkry, dom do góry nogami, park linowy, wesołe miasteczko… Na pewno trudno się tu nudzić.

Czytaj więcej: Mielno atrakcje – co robić w pięknym kurorcie nad Bałtykiem? (Top 9)

Kołobrzeg

Kołobrzeg. Fot. Shutterstock

To także duże miasto, więc trzeba liczyć się ze sporą liczbą turystów, ale zdecydowanie warto tu zajrzeć. Jest co oglądać. Przede wszystkim Fort Ujcie z piękną latarnią i Redutę Morast. W obronie Wybrzeża miał też udział budynek Bazyliki Konkatedralnej. Można tu oglądać muzeum oręża, ale także wypocząć i znaleźć inną rozrywkę niż tą w tematyce wojennej.

Czytaj więcej: Kołobrzeg – atrakcje twierdzy u brzegu morza

Darłowo

zamek w darłowie
Zamek w Darłowie. Fot. Shutterstock

Darłowo w czasie średniowieczna prężnie się rozwijało. Do tej pory zachowało się po tych czasach sporo pamiątek. Stoi tam zamek zbudowany na planie kwadratu w XIV wieku. Dziś stanowi jedną z największych atrakcji miasta. Działa tam muzeum, które po prostu trzeba odwiedzić.

Czytaj więcej: Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie z królem o trzech koronach

Jastarnia

Jastarnia. Fot. Shutterstock

Jastarnia uchodzi nadal za modny kurort, w przeszłości wręcz za taki z najwyższej półki. Noclegi możne znaleźć tam każdy, a pięknych plaż nie brakuje. Warto zobaczyć latarnię morską w Jastarni oraz molo. Jest także park linowy i wypożyczalnie skuterów wodnych.

Czytaj też: Najlepsze plaże w Polsce – który kurort nad Bałtykiem wybrać?

Krynica Morska

Krynica Morska. Fot. Pixabay

Krynica Morska to kurort na samym krańcu Polski, tuż przy granicy z obwodem kaliningradzkim. Z ciekawości można podejść do granicy państwa (ale nie wolno jej przekraczać). Jest tam latarnia i port oraz długie i szerokie plaże. Jest również plaża nudystów.

Czytaj więcej: Krynica Morska – atrakcje z samego końca kraju

Międzyzdroje

Molo w Międzyzdrojach. Fot. piotrbb, Shutterstock

Ostatnim miastem na naszej liście są Międzyzdroje z piękną plażą, długim molo i wysokimi brzegami z tarasami widokowymi. Warto wspiąć się na Kawczą Górę. I koniecznie trzeba przejść Aleją Gwiazd, w końcu to największa atrakcja miasta.

Czytaj więcej: Międzyzdroje – atrakcje w mieście gwiazd (Top 10)

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE