Kociewie to jeden z najmniej znanych regionów w Polsce. Choć uwielbiamy wypoczywać w Borach Tucholskich czy zwiedzać okazały Zamek Gniew to niewielu z nas wie, że to właśnie tu położone jest Kociewie. Odkryjcie z nami ten malowniczy zakątek Polski i poznajcie najbardziej zaskakujące ciekawostki o tym pięknym regionie.

1Kociewie – kraina Pomorza

Bory Tucholskie. Fot. Shutterstock

Przemierzając północną część naszego kraju, często nie mamy pojęcia, że odwiedzamy właśnie Kociewie. Kraina ta często mylona jest z Kaszubami, choć mieszkańcy obu tych terenów to dwie różne społeczności. Gdzie zatem położone jest Kociewie? Ten malowniczy region geograficzno-etnograficzny znajduje się na lewym brzegu dolnej Wisły, w dorzeczu czterech jej dopływów: Wdy, Mątawy, Wierzycy oraz Motławy. Co to dokładnie oznacza? Od wschodu region ten kończy się Wisłą, na północy granicą jest powiat tczewski, na południu miasta Świecie i Gruczno, a na zachodzie kończy się w miejscowościach: Liniewo, Stara Kiszewa, Czarna Woda i Śliwice.

Poprzedni
Poprzedni artykułOpolskie zamki – top 10 warowni, o których mogłeś nie słyszeć
Następny artykułNajlepsze buty trekkingowe na wycieczkę w Polskę
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here