W Polsce znajdziemy wiele doskonałych dróg dla miłośników jazdy na rowerze. Malownicze trasy nad Bałtykiem, spokojne szlaki w otoczeniu lasów czy górskie przeprawy na dwóch kółkach – każdy znajdzie coś dla siebie. Odkryjcie z nami najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce, a wśród nich także informacja o nowych odcinkach 2021.

1Wiślana trasa rowerowa – najpiękniejsze szlaki rowerowe w Polsce

Kraków. Fot. Shutterstock

Wzdłuż największej polskiej rzeki wytyczono Wiślaną Trasę Rowerową, która ma połączyć miasta Wisłę i Gdańsk, a całość ma liczyć około 1200 km. Obecnie wybudowane są w całości odcinki w woj. śląskim i kujawsko-pomorskim. W budowie są odcinki małopolskie i pomorskie. Jadąc wzdłuż Wisły będziecie mieli okazję odkryć różnorodność naszego kraju od morza aż po góry.

Trasa jest wytyczona po drogach o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego, ścieżkach rowerowych lub drogach leśnych i gruntowych. Dzięki regulacjom prawnym z 2014 roku, które dopuściły legalną podróż rowerem po wale powodziowym, niektóre odcinki biegną po nasypach wzdłuż Wisły dzięki czemu krajobrazy na trasie są jeszcze piękniejsze. Na WTR wybudowano wiele punktów Miejsc Obsługi Rowerzystów. To zadaszone miejsca postojowe z wiatami, toaletami, ławkami, stołami, a nawet grillami. Można tam odpocząć przed dalszą podróżą.

Czytaj także: Wisła – królowa polskich rzek.

Poprzedni
Poprzedni artykułŚląskie atrakcje na każdą kieszeń (Top 33)
Następny artykułTanie miejsca na wakacje w Polsce (Top 17)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here