Myśląc o województwie słynącym z zamków, rzadko na myśl przychodzi nam Opolszczyzna. Tymczasem opolskie zamki to przepiękne budowle, które leżą poza utartym szlakiem. Można w nich znaleźć setki strzelistych wież, straszące w nich duchy, a nawet… Bursztynową Komnatę. Wiele z tych zamków było własnością cesarzy i królów pruskich, a w przeszłości także Piastów, czy biskupów.

1Zamek Niemodlin z Bursztynową Komnatą

Zamek Niemodlin
Zamek Niemodlin. Fot. materiały prasowe niemodlinzamek.pl

Zamek w Niemodlinie stoi w miejscu dawnego drewnianego grodu kasztelańskiego. Powstał około 1313 roku, choć z pierwotnego budynku niewiele się ostało. Przechodził on liczne remonty, a w XVIII wieku został przekształcony w późnobarokową rezydencję. Ostatnia większa przebudowa miała miejsce w 1873 roku i została przeprowadzona pod okiem drezdeńskich architektów.

Opolskie zamki skrywają prawdziwe skarby, a największą atrakcją niemodlińskiej fortecy jest… Bursztynowa Komnata. Choć trudno w to uwierzyć, Bursztynowa Komnata została znaleziona w skrzyniach na zamku Niemodlin i jest podobno wiernym odzwierciedleniem tej oryginalnej, która bezpowrotnie zaginęła. Niemodlińska Bursztynowa Komnata jest z materiału wiernie imitującego bursztyn.

Czytaj więcej: Niemodlin – miasto z pięknym zamkiem, a w nim Bursztynowa Komnata

Poprzedni
Poprzedni artykułDarmowe atrakcje Białegostoku – 15 miejsc, w których nie wydasz ani złotówki
Następny artykułKociewie – czy znacie ten region? 18 zaskakujących ciekawostek
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here