Mierzeja Wiślana to doskonałe miejsce na wakacje. Odpoczną tu zarówno rodziny z dziećmi, pasjonaci jazdy rowerowej jak i osoby spragnione tłocznych bulwarów i straganów. Mierzeja Wiślana atrakcje ma tak różnorodne, że warto spędzić tu przynajmniej tydzień i odkryć uroki miast na krańcu Polski.

1Ścieżka rowerowa Mierzeja Wiślana

Ścieżka rowerowa Mierzeja Wiślana. Fot. Pixabay

Jeśli jesteście miłośnikami dwóch kółek to Mierzeja Wiślana przywita Was doskonałą trasą rowerową, która ciągnie się od Mikoszewa aż po Piaski przy granicy z Rosją. Ponad 50-kilometrowy odcinek to malowniczy i dobrze przygotowany fragment międzynarodowej trasy rowerowej R10 wokół Bałtyku. Trasa rozpoczyna się w Mikoszewie następnie mijamy Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynicę Morską. Cała ścieżka jest dobrze oznaczona, a większość trasy utwardzono drobnym kruszywem. W niektórych miejscach zastosowano kostkę, a w pobliżu Krynicy Morskiej ścieżka zrobiona jest z żywicy i zachwyca swoim bursztynowym kolorem.

Ten pięknie położony odcinek trasy R10 to idealna ścieżka zarówno dla zawodowców jak i dla rodzin z dziećmi. Możemy jeździć tu na niemal każdym rowerze, a foteliki dziecięce i przyczepki nie będą utrudniały nam jazdy. Gorąco polecamy na pokonanie całej trasy już w te wakacje!

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here