Mierzeja Wiślana to doskonałe miejsce na wakacje. Odpoczną tu zarówno rodziny z dziećmi, pasjonaci jazdy rowerowej jak i osoby spragnione tłocznych bulwarów i straganów. Mierzeja Wiślana atrakcje ma tak różnorodne, że warto spędzić tu przynajmniej tydzień i odkryć uroki miast na krańcu Polski.

1Ścieżka rowerowa Mierzeja Wiślana

Ścieżka rowerowa Mierzeja Wiślana. Fot. Pixabay

Jeśli jesteście miłośnikami dwóch kółek to Mierzeja Wiślana przywita Was doskonałą trasą rowerową, która ciągnie się od Mikoszewa aż po Piaski przy granicy z Rosją. Ponad 50-kilometrowy odcinek to malowniczy i dobrze przygotowany fragment międzynarodowej trasy rowerowej R10 wokół Bałtyku. Trasa rozpoczyna się w Mikoszewie następnie mijamy Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie i Krynicę Morską. Cała ścieżka jest dobrze oznaczona, a większość trasy utwardzono drobnym kruszywem. W niektórych miejscach zastosowano kostkę, a w pobliżu Krynicy Morskiej ścieżka zrobiona jest z żywicy i zachwyca swoim bursztynowym kolorem.

Ten pięknie położony odcinek trasy R10 to idealna ścieżka zarówno dla zawodowców jak i dla rodzin z dziećmi. Możemy jeździć tu na niemal każdym rowerze, a foteliki dziecięce i przyczepki nie będą utrudniały nam jazdy. Gorąco polecamy na pokonanie całej trasy już w te wakacje!

Poprzedni
Poprzedni artykułŚwieradów-Zdrój – atrakcje uzdrowiska przy czeskiej granicy (Top 11)
Następny artykułWisła – królowa polskich rzek
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here